Venturi sa v Marrákeši dočkalo mierneho zlepšenia, na body to ale nestačilo

Felipe Massa a Susie Wolffová
foto: © FIA Formula E

Monacký tím Venturi zažíva náročný štart piatej sezóny, keď v úvodných dvoch pretekoch na body nedosiahol ani jeden z dvojice Edoardo Mortara – Felipe Massa.

V úvodných pretekoch v Rijáde skončil Massa sedemnásty, teraz klesol ešte o jednu priečku nižšie. V Marrákeši si o čosi polepšil Edoardo Mortara, ktorý prišiel do cieľa prišiel trinásty. Body sa tak zatiaľ tejto stajni vyhýbajú

Počas oboch ranných tréningov malo Venturi problémy s elektronikou, čo poznačilo samotnú kvalifikáciu. Navyše, Mortara mal problém s tlakom v pneumatikách. Taliansko-švajčiarsky pilot obsadil sedemnáste miesto na štarte. O dve pozície vyššie bol Brazílčan Massa. Aj napriek dobrému štartu sa dvojica nedokázala posunúť výraznejšie vpred. So spoľahlivosťou auta to bolo lepšie ako v Saudskej Arábii.

Venturi je stále bez bodu a v priebežnom poradí okupuje predposledné miesto. „Bol to pre nás náročný deň. Z hľadiska výkonu sme neboli tam, kde sme chceli byť. Dobré je, že vieme, na čom musíme pred Santiagom pracovať. Musíme si so sebou vziať pozitíva. V každých pretekoch sa učíme a dosahujeme malý progres. Možno to nejde tak rýchlo, ako chceme, ale tím sa sústredí a vie, čo má robiť. Bol to náročný deň, ale sme len na začiatku piatej sezóny,“ reagovala na včerajšok šéfka stajne Susie Wolffová.

Návrat k pretekom:

VIDEO: BMW zahodilo dvojité víťazstvo, v Marrákeši milimetrový triumf d´Ambrosia na Mahindre

Na poslednom klasifikovanom mieste včera skončil Massa, dvadsiaty muž priebežného poradia. „Počas tohto víkendu veci nefungovali správne. V pretekoch som nemohol efektívne regenerovať a môj motor mi neposkytoval požadovaný výkon. Kvôli tomu som prišiel o množstvo pozícii. Musíme sa pozrieť na naše slabiny a zlepšiť ich pred ďalšími pretekmi. Verím, že sa to podarí, pretože po Rijáde odstránil tím problémy so spoľahlivosťou veľmi rýchlo.“

„Nebol to pre nás ideálny víkend. Vieme, čo nás v kvalifikácii zdržalo a v pretekoch sme mali problém s energiou. Vieme, že v tom nie sme sami, ale pre pilota je to veľká výzva. Pozitívne pre mňa je, že sa tím skutočne venuje analýzam nášho výkonu. Od Rijádu sme dosiahli progres najmä z hľadiska spoľahlivosti. Viem, že aj počas tohto víkendu sme sa niečo naučili. Pred Santiagom nás čaká ešte veľa práce,“ dodal trinásty v cieli Edoardo Mortara.

Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E