Venturi sa vo virtuálnych pretekoch nedarilo, Massa skončil hneď na začiatku

Zdroj: Venturi

Monacký tím Venturi sa v testovacích pretekoch nového e-športového šampionátu Formuly E príliš nevyznamenal. Na domácej virtuálnej trati sa predstavil len Felipe Massa, ktorému premiéra nevyšla.

V kvalifikácii obsadil Brazílčan ôsme miesto a po štarte sa dostal o pozíciu vyššie. Jeho šance na dobrý výsledok však zmarila hromadná kolízia, po ktorej klesol na sedemnásty post. Postupne sa dostával dopredu a o chvíľu bol štrnásty. Napokon sa však prepadol na devätnástu priečku a krátko nato bol na základe pravidiel race royale eliminovaný.

„Tieto preteky boli o učení sa a príprave na prvé oficiálne podujatie série Race at Home Challenge. Tréningové preteky pre mňa neboli ideálnym štartom, ale teším sa na ďalšie on-linové preteky v priebehu nasledujúcich týždňov, najmä na tento napätý formát. Verím, že trávením času v simulátore rFactor 2 sa postupne budem ukazovať na čele. Naše kvalifikačné tempo tomu nasvedčuje,“ hodnotí Massa.

Venturi sa v pretekoch predviedlo len s jedným autom, keďže sa Edoardo Mortara na podujatí nezúčastnil. „Žiaľ, nedokázal som sa zúčastniť na testovacom podujatí, ale z toho, čo som videl, má Race at Home Challenge veľký potenciál. Veľmi sa teším na budúcotýždňový súťažný štart. Je dobré, že takto pomáhame získavať financie pre UNICEF v boji proti koronavírusu.“

Prvé virtuálne preteky Formuly E priniesli chaos a víťazstvo Günthera (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *