Venturi siahalo na prvý triumf vo virtuálnej sérii, Mortarove šance zmaril náraz do steny

Edoardo Mortara
Zdroj: Formula E

Monacký tím Venturi sa včera mohol radovať z prvého triumfu vo virtuálnej sérii Race at Home Challenge. To by však Edoardo Mortara nesmel spraviť chybu.

Mortara vyhral kvalifikáciu a udržal si prvé miesto aj po chaose v prvej zákrute. Dokonca si vybudoval niekoľkosekundový náskok, vďaka čomu mohol jazdiť pokojne. Ani tak sa však nevyhol chybe a v piatom kole narazil do steny, poškodil si monopost a prepadol sa na piate miesto, ktoré si udržal až do konca. V priebežnom poradí poskočil na dvanásty post.

„To boli preteky! Neočakával som nič extra, pretože môj tréning bol veľmi obmedzený. Zisk pole position ma veľmi prekvapil. Preteky však priniesli iný príbeh. Každopádne, musel som čeliť veľkému tlaku. Dotkol som sa steny, čoho výsledkom bola strata času. Až do konca som zvádzal dobrý boj s Antóniom Félixom da Costom. Zisk piateho miesta s poškodeným autom je dobrý výsledok. Už teraz sa teším na ďalší víkend,“ dodal pilot Venturi.

Omnoho skôr sa preteky skončili pre Felipeho Massu. Brazílčan štartoval štrnásty, nehoda z úvodu ho odsunula na chvost štartového poľa. Po poškodení vozidla skončil osemnásty. Celkovo je so štyrmi bodmi pätnásty. „Preteky sa nevyvíjali podľa mojich predstáv najmä kvôli havárii v prvej zákrute. Mal som veľmi poškodený monopost a nedokázal som ho riadiť normálne. Aj napriek tomu som si preteky užil. Som rád, že takýmto spôsobom pomáhame UNICEF-u a dobrej veci.“

Virtuálne preteky v Hongkongu vyhral nový líder Wehrlein. Prvá zákruta priniesla ďalšie šialenstvo (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *