Venturi testovalo s Mercedesom, Virgin dostal šancu od Audi

foto: Daimler AG

V posledných dňoch sme zaregistrovali súkromné testy viacerých stajní, ktoré by za normálnych okolností takúto možnosť nemali.

Ako informuje The-Race, Venturi, ktoré je zákazníckym tímom Mercedesu, testovalo po boku nemeckého konštruktéra na Malorke. Vo vozidlách monackej stajne sa vystriedali obaja jazdci tímu, Edoardo Mortara i nováčik Norman Nato. Mercedes aj Venturi zdieľali jednu trať. Venturi sa dostalo na okruh vďaka Mercedesu, ktorý mu „daroval“ bližšie nešpecifikovaný počet dní zo svojich súkromných testovacích dní. Zákaznícke tímy totiž nesmú testovať nad rámec oficiálnych predsezónnych testov, ktoré bude koncom tohto mesiaca hostiť Valencia.

Venturi bolo na mieste v „podpornej“ pozícii a novú úlohu zástupcu šéfa tímu zažil už niekdajší pilot F1 a Formuly E, Jérôme d´ Ambrosio, ktorý o svojom prechode do sveta motošportového manažmentu informoval len nedávno. Belgičan je v hierarchii tímu na druhom mieste za šéfkou Susie Wolffovou.   „Z môjho pohľadu ide o to, aby som spoznal chalanov, sledoval, ako fungujeme, aby som sa učil, rozhliadal a pozoroval. Je to nová úloha a myslím si, že najdôležitejšou vecou je momentálne pozorovanie, učenie, spoznávanie ľudí a sledovanie interakcie tímu, pretože z auta som preč ešte len krátko,“ pokračuje bývalý pilot.

Jérôme d´Ambrosio ukončil kariéru a stal sa zástupcom šéfky stajne Venturi

Pre vyššie uvedený zdroj odmietol akékoľvek možnosti týkajúce sa jeho návratu do kokpitu. Podľa jeho slov sa tak nestane za žiadnych okolností. „Som veľmi pragmatická osoba a keď hovorím, že končím, tak končím. Idem ďalej a teraz je pre mňa táto nová výzva veľmi vzrušujúca, presúvam sa do inej časti a mení sa moja úloha v tíme. Chcem sem priniesť moje vedomosti a skúsenosti, aby sme dosiahli vytúžené výsledky.“

Okrem Venturi sa testov dočkal aj druhý zákaznícky tím vo Formule E. Virginu to umožnila dobrá vôľa továrenského tímu Audi. Obe stajne spoločne testovali v Taliansku a aj keď šéf tímu pre The-Race nič konkrétne neprezradil, potvrdil aspoň to, že pokračuje obojstranný vývoj komponentov pred novým ročníkom. „Snažíme sa im pomôcť, ako len vieme a práve preto je medzi nami pekná spolupráca. Sme tu na to, aby sme im pomohli a ak pomôžeme im, tak pomôžeme aj sebe. Sme teda v dobrej pozícii,“ dodal Sylvain Filippi.

PODCAST: Audi, BMW a Mercedes predstavili jazdcov, Extreme E odštartuje v marci

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *