Venturi v Mexiku bodovalo zásluhou Mortaru, Massa skončil po nehode

Felipe Massa, Susie Wolffová a Edoardo Mortara
foto: Formula E

Venturi natiahlo v Mexiku City bodovú šnúru a je jedným z troch tímov, ktoré bodovali vo všetkých doterajších pretekoch sezóny.

Edoardo Mortara vyhral skrátený prvý tréning a v kvalifikácii obsadil dvanásty post. Štart vyšiel Švajčiarovi s talianskym pasom výborne a postupom času sa ocitol v prvej desiatke. Až do konca úspešné bojoval o ôsme miesto s Jamesom Caladom, ktorý bol neskôr diskvalifikovaný.

„Nemali sme potrebnú rýchlosť a musíme zistiť, čo sa stalo. V kvalifikácii som mal problém s rovnováhou auta, čo znamenalo, že som nemohol bojovať o čelo. Trápil som sa. Získali sme nejaké body, takže je to lepšie ako nič. Musíme však analyzovať, prečo nám až tak výrazne chýbala rýchlosť. Do formy sa môžeme dostať už v Marrákeši,“ dodal deviaty muž priebežného poradia.

 

Felipe Massa zažil nevydarenejší deň. V tréningu dosiahol štvrtý najrýchlejší čas a v kvalifikácii obsadil až 21. pozíciu. Bývalý pilot F1 sa posunul na sedemnáste miesto krátko po štarte a sústredil sa na súperov pred sebou. Jeho snahu však zmaril kontakt s bariérou v prvej zákrute. Brazílčan musel z pretekov odstúpiť kvôli zlomenému zaveseniu ľavého predného kolesa.

„Tieto preteky boli veľmi nešťastné. Na štarte som získal niekoľko pozícií a od tej chvíle som mal voľnú cestu. Žiaľ, v prvej zákrute som pri zrýchľovaní vyšiel na nerovnosť a tá ma poslala do steny. Som sklamaný, pretože to boli preteky, v ktorých sa udialo veľmi veľa vecí. Mohli sme poskočiť vyššie a získať body,“ povedal sklamaný pilot, ktorý je priebežne devätnásty.

Venturi bodovalo aj vo štvrtých pretekoch aktuálnej sezóny. Bodové zisky však nie sú veľké a preto je monacká stajňa zatiaľ ôsma. „Bolo to náročné. Škoda, že sa Felipeho preteky skončili tak skoro, ale, našťastie, s Edom sme sa dokázali dostať do prvej desiatky a získať body. Nemali sme očakávaný výkon a bolo ťažké preniesť naše tempo z tréningu do pretekov. Nešlo nám to a pred Marrákešom musíme prísť na to, čo sa stalo. Aj keď preteky nedopadli dobre, je pre nás privilégiom jazdiť v Mexiku City. Fanúšikovia sa opäť postarali o výnimočnú atmosféru,“ dodala šéfka tímu Susie Wolffová.

Evans sa raduje z druhého triumfu vo Formule E, rovnako ako Jaguar (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *