Venturi v Paríži s druhým najlepším výsledkom sezóny, Engel siahal na pódium

foto: © FIA Formula E

Tím Venturi bojoval v Paríži o tie najvyššie priečky. Maro Engel obsadil štvrté miesto a získal tak dôležité body pre seba i stajňu.

Engel obsadil v kvalifikácii štvrtú pozíciu. Pred neho sa po výmene áut dostal Lucas di Grassi a neskôr musel čeliť aj atakom zo strany Sébastiena Buemiho. Nemec bol piaty takmer do konca, problémy Andrého Lotterera ho napokon posunuli na štvrté miesto.

„Som veľmi spokojný s dnešný dňom, aj keď nám na pódium chýbali len tri desatinky. Je to škoda, ale najdôležitejšie je, že je to pre celý tím veľký úspech. Je dobré dosiahnuť takýto výsledok pred mojimi domácimi pretekmi v Berlíne,“ dodal šťastný Engel, ktorý v priebežnom hodnotení poskočil na dvanáste miesto.

foto: © FIA Formula E

Edoardo Mortara kvalifikáciu nezvládol a vybojoval si až osemnáste miesto na štarte. V úvodných momentoch pretekov získal dve pozície. Počas výmeny vozidiel bol pätnásty. Deväť kôl pred koncom bol švajčiarsky pilot dvanásty a bojoval o prvú desiatku. Po kontakte s Josém Maríom Lópezom skončil až trinásty.

„Pri výjazde z deviatej zákruty José María López náhle spomalil. Pri snahe brániť pozíciu zmenil smer štyri alebo päťkrát, ale nebol za to potrestaný. Pri vjazde do desiatej zákruty sme boli pri sebe. Nechal som mu priestor, aby nedošlo ku kontaktu. On sa ma však dotkol a poslal do steny. Je to škoda, pretože dnes som mohol skočiť opäť na bodoch,“ skonštatoval smutný Mortara, ktorý je priebežne jedenásty.

Mortaru v Berlíne nahradí Dillmann

Tím Venturi si medzi tímami aj naďalej drží siedmy stupienok. V Berlíne sa po boku Mara Engela nepredstaví Edoardo Mortara, pretože má povinnosti v DTM. Jeho miesto zaujme Tom Dillmann, ktorého služby využila monacká stajňa aj počas minulej sezóny. „Som nadšený, že môžeme s Tomom opäť počítať. Má úžasnú schopnosť prispôsobiť sa a doladiť veci. Som presvedčený, že svoju úlohu zvládne,“ prezradil prezident Venturi Gildo Pastor.