Venturi v Ríme s poruchami, Massa neskrýval sklamanie

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Stajňa Venturi si sobotnú Rím E-Prix predstavovala inak. Do cieľa neprišiel ani jeden z jej pretekárov. Tréningy a kvalifikácia sa monackému zoskupeniu vydarili. Preteky však boli o niečom úplne inom.

Edoardo Mortara si v kvalifikácii vybojoval siedme miesto na štarte a len tesne sa nedostal do šesťčlenného Super Pole. Po kontakte s Oliverom Rowlandom z Nissanu vypovedala službu prevodovka. „Myslím si, že vieme veľmi presne, v čom bol problém, ale na to, aby sme si boli celkom istí, musíme celú vec prešetriť. Je to škoda, pretože podľa mňa sme mali dobrú rýchlosť. Mal som kontakt s Oliverom. Snažil som sa pred neho dostať a on mi v poslednej chvíli zavrel dvere. Bolo to normálne. Nič sa nestalo, ale skúšal som ho predbehnúť a musel som brzdiť veľmi tvrdo. V tom momente došlo k mechanickej poruche.“

„Mal som úžasnú kvalifikáciu. Z auta som dostal maximum, takže som to vnímal ako dobré kolo a skutočne som si ho užil. V pretekoch som bol na tom s energiou lepšie ako ostatní a mal som lepšiu rýchlosť. Z tohto hľadiska je to povzbudzujúce, pretože v San-ja sme sa trápili. Z týchto pretekov si môžeme vziať pozitíva. Vykonali sme správne úpravy. Vždy je to lepšie, keď viete, že máte rýchlosť. Teraz to musíme potvrdiť v Paríži,“ dodal švajčiarsko-taliansky pilot, ktorý je v priebežnom poradí deviaty.

Návrat k pretekom v Ríme:

Mitch Evans vyhral v Ríme svoje prvé preteky Formuly E, prvé víťazstvo aj pre Jaguar! (Video)

Felipe Massa a Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E

Felipe Massa štartoval o dve pozície nižšie. Prakticky v rovnakom momente ako u Mortaru vypovedala prevodovka službu aj u Brazílčana. „Som sklamaný najmä kvôli týmto skvelým talianskym fanúšikom. Mali sme poruchu. Napriek tomu to bolo úžasné. Vďaka fanúšikom si tu pripadám ako na domácich pretekoch. Teším sa, že tu môžem pretekať. Žiaľ, nedosiahli sme želaný výsledok. Je to frustrujúce, pretože výkon bol v poriadku. Pred poruchou som bol siedmy. Škoda, že sme nebodovali,“ zhrnul šestnásty jazdec celkovej klasifikácie.

Tím Venturi v Ríme ukončil sériu štyroch pretekov s bodmi. „Je to veľké sklamanie, ale musíme ďalej pracovať a pred Parížom nájsť riešenie. Nemá význam sústrediť sa na to, že sme nezískali body napriek dobrému tempu. Je to o nájdení riešenia, aby sa to viackrát neopakovalo. Kvalifikácia bola pre oboch solídna a tempo v pretekoch takisto. Pred poruchami to vyzeralo sľubne. Je veľmi dôležité, aby sme sa z tohto víkendu poučili a aby sme boli o dva týždne silnejší,“ vyzvala šéfka stajne Susie Wolffová.