Venturi v Santiagu s prvými bodmi v sezóne, Mortara takmer na pódiu

Felipe Massa a Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E

Monacký tím Venturi sa dočkal prvých bodov v tretích pretekoch sezóny v čilskom Santiagu. Edoardo Mortara skončil na konečnom štvrtom mieste, Felipe Massa odstúpil.

Mortara štartoval zo šiestej pozície, Massa o tri priečky nižšie. Preteky sa pre Brazílčana skončili už v dvanástom kole po kolízii s nováčikom Maximilianom Güntherom na DRAGONE. „Neboli to pre mňa dobré preteky, nedokázal som ich dokončiť. Pozitívne však je, že sa naše auto zlepšilo. Cítim, že ak by sa veci vyvinuli inak, tak mohli obe autá skončiť na bodoch. Atmosféra bola neuveriteľná. Cítil som sa ako v domácich pretekoch a naozaj som chcel pred týmto davom dosiahnuť dobrý výsledok. Po incidentoch som veľmi sklamaný.“

„Aj keď to vyzeralo tak, že za moje vypadnutie mohol Vandoorne, stalo sa to ešte o zákrutu skôr, keď ma Günther poslal do steny. Problém nastal, keď som sa ho snažil predbehnúť. Typický jazdec Formuly 3, ktorý pri brzdení tlačí svoje auto ďalej a ďalej. To celej veci nepomohlo. Tým sa uvoľnil priestor pre Rowlanda, aby sa natlačil do toho istého miesta a došlo k ďalšej nehode pri výjazde. Nemalo by sa to stávať,“ dodal Massa, ktorý je v priebežnom poradí predposledný.

Návrat k pretekom:

Sam Bird triumfoval v Santiagu a zapísal sa do histórie šampionátu

Mortara sa po dobrom štarte takisto ocitol v problémoch a po náraze zozadu od Alexandra Simsa na BMW sa dostal do hodín. Švajčiarsko-taliansky pretekár prišiel do cieľa piaty, Sims dostal následne trest a Mortara sa tak posunul na konečné štvrté miesto. Vďaka tomu získal pre tím prvé body v sezóne. „Skvelý víkend. Už počas tréningu som cítil, že sme konkurencieschopní. Do pretekov sme ale nemali šancu ukázať to. V aute som sa cítil veľmi pohodlne. Preteky boli náročné, ale pre tím je to neuveriteľný výsledok.“

„Štvrté miesto je po našich problémoch v Rijáde a Marrákeši veľkým krokom vpred. Úprimne, je to ako víťazstvo. V tejto horúčave to nebolo vôbec jednoduché. Naozaj si myslím, že sme dokázali, že ideme správnym smerom. Stále nás čaká veľa práce, ale dúfam, že budeme úspešní aj nabudúce. Snáď to bude v Mexiku ešte lepšie,“ dodal dvanásty muž priebežného poradia.

Tím Venturi je vďaka prvým bodom v ročníku ôsmy. „Sme veľmi šťastní, že sme bodovali. Edo odviedol fantastickú prácu. Myslím si, že výsledok dokazuje, že dosahujeme progres. Boli to preteky plné akcie so zmiešanými pocitmi po Felipeho incidente. Celkovo je to pre nás veľmi pozitívny výsledok. Som spokojná so zlepšením energetického manažmentu a s celkovou rýchlosťou. Stále nás čaká veľa práce, ale sme na správnej ceste,“ dodala šéfka tímu Susie Wolffová.

Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E