Venturi vstúpi do novej sezóny ako zákaznícky tím Mercedesu

foto: Venturi

Monacká stajňa Venturi Racing dnes predstavila pozmenený názov a oznámila, že do nového ročníka vstúpi ako zákaznícky tím Mercedesu. To znamená, že vo vnútri auta bude pracovať elektromotor nemeckej výroby.

Tím, ktorý je súčasťou Formuly E od samého začiatku, využíval s výnimkou prvej sezóny vlastné pohonné jednotky a vlani ich dodával aj stajni HWA. Tá uvoľnila miesto práve Mercedesu a sama sa vybrala do šampionátu Extreme E. Mercedes-Benz EQ bude Venturi dodávať chladiaci systém, zadný rám, zavesenie zadných kolies, tlmiče, softvér, elektroniku a príslušenstvo. Predovšetkým však novú pohonnú jednotku, ktorá bola vyvinutá oddelením Mercedes-AMG High Performance Powertrains.

„Sme hrdí, že môžeme v rodine Venturi privítať Mercedes-Benz, ako nášho dodávateľa pohonných jednotiek počas šiestej sezóny. Spárovanie našich skúseností s vysokovýkonnými elektromobilmi s pretekárskou históriou Mercedesu je významným krokom k posilneniu našej pozície v šampionáte, ktorý bude ešte náročnejší,“ povedal prezident Venturi Automobiles Gildo Pastor.

Susie Wolffová a Gildo Pastor
foto: Venturi

Ako sme naznačili vyššie, stajňa mení aj názov. Doteraz vystupovala ako Venturi Formula E Team, po novom  ju budeme vídať ako Venturi Racing. Podľa šéfky stajne Susie Wolffovej tak bude pretekársky tím ľahšie rozoznateľný od ostatných projektov spoločnosti, ktorá sa zameriava na prekonávanie rýchlostných rekordov na zemskom povrchu dosiahnutých elektromobilmi.

„Mysleli sme si, že zmena názvu bude prospešná, pretože Gildo má do budúcna ambiciózne plány v súvislosti s rýchlostnými rekordmi. Takto je jasne oddelená pretekárska časť od tej automobilovej,“ prezradila bývalá pretekárka. Škótka je manželkou Tota Wolffa, šéfa tímu Mercedes v F1. Možno aj tento fakt prispel malou mierou k realizácii tejto spolupráce.

https://www.instagram.com/p/B3J8CADiJUN/

Zo spolupráce má radosť aj šéf oddelenia Mercedes-AMG High Performance Powertrains Andy Cowell, podľa ktorého dva monoposty s motormi Mercedes na okruhoch pomôžu pri ďalšom vývoji pohonných jednotiek. „Našu expertízu z poslednej dekády využijeme pri nových výzvach vo Formule E. Vďaka spolupráci s Venturi Racing zvýšime úroveň získavania vedomostí. Z tejto spolupráce bude ťažiť celá rodina v rámci spoločnosti Mercedes-Benz.

Ako je už dlhšie známe, vo vozidlách monackej stajne uvidíme rovnako ako v minulom roku Edoarda Mortaru a Felipeho Massu.