Venturi vyšlo v New Yorku naprázdno, sústredí sa na novú sezónu

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Monacký tím Venturi sa s piatou sezónou Formuly E rozlúčil neslávne, keď ani v jedných z dvoch pretekov v New Yorku nebodoval. Práve naopak…

Edoardo Mortara sobotné ani nedeľné preteky nedokončil. Na vine boli problémy s brzdami. Švajčiar s talianskym pasom má za sebou turbulentný ročník. V prvej polovici sa mu darilo a v Hongkongu sa dokonca postaral o prvý triumf Venturi vo Formule E. Odvtedy však nezískal ani bod a v konečnom hodnotení obsadil štrnáste miesto.

„Úprimne, po sobote som si v nedeľu veril, ale, žiaľ, od začiatku som mal problémy s brzdovými kotúčmi a veľmi rýchlo som zistil, že nemôžem pokračovať. Je škoda, že som sezónu ukončil takto. Počas roka sme zažili veľmi pozitívne momenty a celému tímu by som sa rád poďakoval za podporu. Teším sa na šiestu sezónu,“ povedal Mortara, ktorý bude v novej sezóne spolupracovať s novým inžinierom. Tým by podľa e-racing365 mal byť niekdajší člen tímu Phoenix Racing v DTM, Laurent Fedacou, ktorý by mal prísť do stajne v priebehu leta.

Felipe Massa takisto cez víkend neoslnil. V sobotu skončil šestnásty so stratou jedného kola a v nedeľu bol ešte o jedno miesto nižšie. V celkovej klasifikácii mu patrí pätnásty post hneď za Mortarom. „Bolo to veľmi náročné. V sobotu som urobil chybu v kvalifikácii a štartoval zozadu. V pretekoch som sa však spamätal, predviedol som niekoľko manévrov a predieral som sa dopredu. Darilo sa mi to až do posledného kola. Potom prišiel incident s Vergnom. Bolo by úžasné, keby som z dvadsiateho miesta na štarte skončil napokon ôsmy.“

https://www.instagram.com/p/Bz3wTaKFh_k/

TIP: Sledujte nás na Instagrame

„V nedeľu som autu vôbec nerozumel. V kvalifikácii sa mi zablokovali kolesá. Nečakal som to a šiel som rovno. V pretekoch som mal ten istý problém. Vždy, keď som sa snažil nájsť potrebnú rýchlosť, došlo k zablokovaniu kolies. Šesťkrát som takmer havaroval. Nemal som auto na to, aby som získaval pozície. Bolo to príšerné. S autom boli problémy, ktorým som nerozumel. Brzdy som počas celých pretekov nemohol normálne používať. Mám za sebou prvú sezónu. Veľa som sa naučil a spoločne s tímom som vyrástol,“ dodal sklamaný Brazílčan, pre ktorého to bola premiérová sezóna vo Formule E.

Tímu Venturi záver sezóny nevyšiel a napokon obsadil konečné ôsme miesto. „Na tieto preteky musíme zabudnúť. Potrebujeme preskúmať, čo sa stalo s Edovým autom po výjazde bezpečnostného vozidla. Mal problém s brzdami a počas pretekov sa s nimi trápil aj Felipe. Je to nešťastný koniec sezóny, ale musíme naň veľmi rýchlo zabudnúť a sústrediť sa na šiestu sezónu. Gratulujem JEVovi a DS TECHEETAH k ich titulom. Na budúci rok ich potrápime ešte viac,“ dodala šéfka stajne Susie Wolffová.

Felipe Massa a Susie Wolffová
foto: © FIA Formula E