Venturi: Wolffová obhajuje kontroverzné preteky v Rijáde a hľadá kolegu pre Massu

foto: © FIA Formula E

Nová šéfka tímu Venturi Susie Wolffová púta od svojho oficiálneho vymenovania do funkcie veľkú pozornosť. Bývalá pretekárka a veľká aktivistka za prílev žien do motoršportu najnovšie prezradila, že preteky v Rijáde sú podľa nej krokom vpred.

Práve metropola Saudskej Arábie v decembri zaháji prelomovú piatu sezónu Formuly E. Krátko po oznámení platného kontraktu sa ozývali viaceré kritické hlasy. V rozhovore pre náš web to potvrdil aj pilot Mahindry Felix Rosenqvist. Šéf Formuly E Alejandro Agag počiatočnú kritiku utíšil a snažil sa poukázať na výhody pretekov v spomínanej krajine, ktorá čelí viacerým obvineniam súvisiacim s nedodržiavaním ľudských práv a to predovšetkým na ženách.

Wolffová si ale myslí, že preteky v spomínanom regióne môžu priniesť očakávané zmeny. Pre e-racing365 povedala: „Pamätám sa, že keď som bola pred niekoľkými rokmi na Veľkej cene Bahrajnu, niekto ku mne pristúpil a povedal – toto je Saudská Arábia, kde ženy nemôžu dokonca ani šoférovať. Teraz už však môžu a čo je ešte lepšie, prebehnú tam medzinárodné preteky prostredníctvom Formuly E. Podľa mňa môže práve toto pomôcť budúcim generáciám dievčat a žien. Myslím si, že je skvelé, že tam môžeme ísť predviesť Formulu E a ukázať zmeny vo viacerých oblastiach. Vnímam to ako progresívny a pozitívny posun.“

foto: Venturi

Bývalá škótska pretekárka musí krátko po svojom nástupe riešiť otázku jazdeckého zloženia Venturi. Už potvrdeným pretekárom je Felipe Massa a pozíciu vedľa neho by mohol zaplniť niekto z najčastejšie spomínanej zostavy: Maro Engel, Edoardo Mortara a Tom Dillman.

„Z toho, čo som videla, viem, že vo Formule E je skúsenosť veľmi dôležitým faktorom, na ktorý sa budeme určite zameriavať. Zvážime tu najlepšiu voľbu a nebudeme na seba preberať tlak v podobe dátumu zverejnenia predmetného mena. Ponuka jazdcov, na ktorú sa môžeme pozerať, je silná. Nepochybujem o tom, že popri Felipem budeme mať ďalšieho silného jazdca,“ dodala Wolffová.