Venturi: Wolffová si od príchodu di Grassiho sľubuje pravidelné body

Susie Wolffová
foto: Andrew Ferraro

Šéfka tímu Venturi Susie Wolffová tvrdí, že za nahradením Normana Nata Lucasom di Grassim v budúcej sezóne je očakávaný pravidelnejší bodový zisk. Britka to povedala pre The Race.

Monacký tím nazbieral v uplynulej sezóne zatiaľ najviac bodov vo Formule E, vďaka čomu obsadil konečné siedme miesto, čo je v konkurencii veľkých konštruktérov dobrý výsledok. Norman Nato nazbieral 54 bodov a vyhral posledné preteky sezóny v Berlíne. Stal sa len tretím nováčikom, ktorý dokázal triumfovať vo svojej premiérovej sezóne.

Francúz mal na dosah výraznejší výsledok už v Ríme, kde skončil tretí, ale za nepovolenú spotrebu energie prišla diskvalifikácia. „Samozrejme, že sme počas sezóny prežili niekoľko náročných momentov, keď by si zaslúžil stáť na pódiu, ale z jedného alebo iného dôvodu sa tak nestalo,“ povedala Wolffová.

POTVRDENÉ: Venturi angažovalo di Grassiho, Mortara zostáva

Natovo víťazstvo v posledných pretekoch prišlo neskoro, pretože v tom čase sa už podľa všetkého pracovalo na príchode Lucasa di Grassiho. „Naším jasným cieľom je posun vpred v tímovom poradí, kde sme boli naposledy desiati, teraz sme sa posunuli na siedme miesto a chceme viac. Z tohto pohľadu mi bolo jasné, že potrebujeme jazdeckú dvojicu, ktorá by dokázala pravidelne bodovať.“

„Po prijatí rozhodnutia som mala s Normanom veľmi dobrý rozhovor. A nakoniec, jeho víťazstvo prišlo až v úplne posledných pretekoch sezóny. Musela som bojovať, aby som ho dostala do auta. Jeho húževnatosť v úlohe rezervného a testovacieho jazdca, a jeho pracovná etika mu zabezpečili miesto. Nikdy som nepochybovala, že bol dostatočne rýchly, aby dostal miesto,“ pokračuje šéfka tímu.

Je potrebné dodať, že Natovi nepomohla ani doteraz najlepšia sezóna jeho kolegu Edoarda Mortaru vo Formule E. Švajčiarsko-taliansky pilot si vybojoval titul vicemajstra sveta. Na šampióna Nycka de Vriesa z Mercedesu stratil len sedem bodov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *