Venturi zavŕšilo virtuálnu sériu dvojitými bodmi, Mortara tesne za pódiom

Felipe Massa
Zdroj: Formula E

Tím Venturi ukončil virtuálny šampionát v pozitívnom duchu, keď na trati v Berlíne bodoval s oboma pilotmi. Edoardo Mortara skončil na štvrtom a Felipe Massa na ôsmom mieste.

Mortara štartoval z piateho miesta a po chaotickom štarte si svoj post udržal. V ďalšom priebehu tvrdo bojoval o svoje miesto so Sébastienom Buemim z Nissanu, ale napokon si svoj post udržal. V konečnom poradí obsadil solídne piate miesto.

„Po dobrom sobotnom výkone som si formu vzal aj do posledných pretekov série. Jednoznačne mi pomohol aj môj kvalifikačný výkon. Veľmi som si užil tesný súboj so Sébastienom Buemim po fantastickom štarte. Vzhľadom na dvojité body som so štvrtým miestom veľmi spokojný a teším sa, že som túto sériu uzavrel celkovým umiestnením v prvej päťke,“ dodal taliansko-švajčiarsky pilot.

Massa štartoval až z pätnásteho miesta, ale po dobrom výkone finišoval na ôsmej pozícii. Celkovo skončil pätnásty. „Kvalifikácia neprebehla podľa plánu, ale po dobrom štarte som sa dostal do prvej desiatky. V prvom kole som predbehol sedem áut, čo bolo bláznivé. Veľmi som si užil súboje s Antóniom a veľmi sa teším, že som bodoval v oboch záverečných pretekoch. Rád by som sa poďakoval Formule E za zorganizovanie tejto série a za podporu UNICEF-u v tomto náročnom období.“

Tím Venturi uzavrel súťaž na konečnom piatom stupienku.

Rowland vyhral záverečné preteky, virtuálny titul pre Vandoorna (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *