Venturi získalo v Berne štyri body, Massa nechápe rozhodnutie komisárov

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Venturi má za sebou ďalšie náročné preteky. V Berne sa o štyri body postaral Felipe Massa, ktorý kritizoval rozhodnutie vedenia pretekov. Edoardo Mortara po kolízii šachovnicovú vlajku nevidel.

V úvode E-Prix sme videli hromadnú nehodu, ktorá priniesla neplánovanú 45-minútovú pauzu. Massa získal v prvom kole niekoľko pozícií, o ktoré však následne prišiel, pretože vedenie pretekov sa rozhodlo, že reštart prebehne v takom poradí, aké bolo na štarte. To sa, pochopiteľne, nepáčilo Lucasovi di Grassimu, ktorý sa z devätnástej pozície prepracoval na ôsmu. Brazílčan poriadne ostro kritizoval rozhodnutie vedenia pretekov a pripojil sa k nemu aj jeho krajan Massa.

Brazílčan napokon obsadil ôsme miesto a v priebežnom poradí je štrnásty. „Ako prvé musím povedať, že som veľmi sklamaný z toho, čo sa stalo v prvej zákrute. Myslím tým to, že štartujeme, bojujeme, prechádzame prvou zákrutou, a ak dôjde k incidentu, tak je to súčasť pretekov. Ak sa vyhnete nehode, čo je na takejto náročnej trati veľmi náročné, a ste na štvrtom mieste, ale niekto vás vráti späť, tak načo vôbec štartujeme, keď to nič neznamená? Takéto rozhodnutie nie je v najlepšom záujme tohto športu.“

Návrat k pretekom v Berne:

Vergne v Berne krvopotne ubránil prvé miesto a kráča za druhým titulom

„Pri reštarte som bol jedenásty a finišoval som deviaty. Pomohlo mi aj to, že jeden z pilotov dostal trest. Je to veľmi náročná trať na predbiehanie, takže získavanie pozícii v pretekoch je skutočne ťažká úloha. Mohlo by sa zdať pozitívne, že sme získali dva body, ale možno ich mohlo byť oveľa viac, keby bola situácia z prvej zákruty vyriešená inak,“ dodal Massa, ktorý zažíva svoju prvú sezónu vo Formule E.

Menej sa darilo domácemu Edoardovi Mortarovi, ktorý nezvládol jednu zo zákrut a vrazil do Alexandra Simsa na BMW. Mortara z pretekov odstúpil a dostal dodatočný trest. Na štarte v New Yorku sa posunie o päť miest dozadu.

„Som veľmi sklamaný,“ priznal priebežne dvanásty Mortara. „Počas víkendu sme mali nejaké problémy s brzdami a z pretekov som musel kvôli tomu odstúpiť. Kolízii som nemal ako zabrániť. Musíme zistiť, čo sa tam stalo. Neviem, či to bola rovnaká chyba ako tie počas dňa, musíme to prešetriť. Som veľmi frustrovaný a sklamaný.“

Stajňa Venturi klesla v priebežnom poradí o jeden post na ôsmy stupienok. „Bol to náročný deň. Počas pretekov sme nemali dostatočné tempo, takže Felipe odviedol ziskom bodov skvelú prácu. Pre Eda bol štart zozadu zložitý. Trápili ho problémy s brzdami, na ktoré sa musíme pozrieť. Nebol to náš najlepší deň, ale zoskupíme sa a našu pozornosť sústredíme na New York, kde snáď zakončíme túto sezónu v pozitívnom duchu,“ dodal s nádejou šéfka tímu Venturi Susie Wolffová.

TIP: Sledujte nás na Instagrame