Venturi získalo v Číne bod najprv vďaka Mortarovi, no nakoniec si ho odniesol Massa

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Šieste preteky sezóny v čínskom San-ja priniesli fanúšikom Venturi po víťazstve v Hongkongu sklamanie. Felipe Massa skončil na poslednom bodovanom mieste, kým jeho kolega Edoardo Mortara prišiel o bod po dodatočnom treste.

Víťaz predošlých pretekov Mortara štartoval na ostrove Chaj-nan z jedenásteho miesta. Už v úvodnom kole sa ale švajčiarsko-taliansky pilot prebojoval o tri priečky vyššie. Až do červených vlajok sa držal medzi ôsmym a desiatym miestom. Krátko pred koncom sa dostal do kolízie so Sébastienom Buemim. Do cieľa dorazil na desiatom mieste. O bod však následne prišiel, pretože komisári ho potrestali šestnásťsekundovou penalizáciou za porušenie pravidiel pri aktivácii útočného režimu. To ho posunulo na konečné trináste miesto.

„Je to škoda, pretože pred trestom som bol na desiatom mieste. Žiaľ, pri aktivácii útočného režimu som mal nejaké problémy, z čoho vyplynula penalizácia. Tím odviedol po Hongkongu brilantnú prácu, ale potrebujeme ísť ešte ďalej a tu sme sa veľa naučili. Je ešte dostatok priestoru na zlepšenie. Snáď sa nám bude v Ríme dariť lepšie a získame aj nejaké body, alebo pódium. Ako pilot s talianskym i švajčiarskym pasom by som bol veľmi šťastný,“ prezradil šiesty pilot celkovej klasifikácie.

Návrat k pretekom v San-ja:

VIDEO: Premiérové preteky v San-ja vyhral pre domáci tím obhajca titulu Vergne

Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E

Massa sa na štarte musel uspokojiť s pätnástou pozíciou, v pretekoch sa však držal na hranici desiateho miesta. Brazílčan skončil jedenásty, ale po treste pre Mortaru sa posunul na posledný bodovaný stupienok. „Je férové povedať, že to neboli moje najlepšie preteky. Mal som niekoľko problémov s balansom auta a v poli som sa musel vyrovnať s kolíziami. Som rád, že som pre tím získal bod, keďže od posledných pretekov odviedli všetci kusisko práce. Čím skôr sa vrátime k práci. Potrebujeme vylepšiť optimalizáciu auta a snáď v Ríme dosiahneme dobrý výsledok,“ dodal Brazílčan, ktorý je priebežne pätnásty.

Monacký tím klesol na priebežné šieste miesto. Šéfka stajne Susie Wolffová videla víkend v San-ja ako výzvu. „Pre celý tím to bol náročný deň. Kvalifikácia bola neuveriteľne tesná. Celkový rozdiel činil len 0,105 sekundy. Spravili sme niekoľko menších chýb, ktoré už nechceme opakovať. Teraz sa vraciame do Monaka a presne zanalyzujeme, čo nám nevyšlo. Určíme si kľúčové oblasti zlepšenia. Bol to deň, ktorý ukázal silu tímu.“