Vergne a Lotterer sa stali vývojovými jazdcami DS Performance

foto: DS Performance

Francúzsky konštruktér DS Performance oficiálne potvrdil, že jeho vývojovými jazdcami sa stali piloti TECHEETAH Jean-Éric Vergne a André Lotterer. Obaja si na španielskom okruhu Calafat vyskúšali nový monopost DS E-Tense FE 19. Práve DS Automobiles bude od budúcej sezóny jediným francúzskym konštruktérom v sérii, keďže Renault bude nahradený Nissanom.

Očakáva sa, že práve DS by mal od sezóny 2018/2019 dodávať svoje pohonné jednotky stajni TECHEETAH, ktorá momentálne využíva motory Renault. Naopak, stajňa DS Virgin Racing by mala od budúcej edície jazdiť s motormi Audi. Zatiaľ však nie je nič oficiálne potvrdené.

„Náš program Formuly E naberá na dynamike. Aj keď stále bojujeme v zostávajúcich pretekoch sezóny, vývoj nového balíka pokračuje veľmi rýchlo. Začali sme s dolaďovaním rôznych systémov. Táto práca si vyžaduje zapojenie rýchlych a skúsených jazdcov. Kto lepší by to mohol byť ako človek, ktorý vedie šampionát? Spätná väzba je od oboch pretekárov veľmi pozitívna a naznačuje, že pracujeme správnym smerom,“ prezradil šéf DS Performance Xavier Mestelan Pinon.

foto: DS Performance

Líder šampionátu Jean-Éric Vergne zhodnotil absolvované kilometre takto: „Bola to skvelá skúsenosť a som veľmi vďačný, že som dostal takúto príležitosť. Vo Formule E máme v aute veľmi obmedzený čas, takže každá možnosť byť na trati je extrémne cenná. Ako zákaznícky tím ešte nemáme k dispozícii auto Gen2, takže na túto ponuku testovať ho sme jednoducho nemohli povedať nie.“

„DS E-Tense FE 19 sa riadi absolútne fantasticky. Neviem sa dočkať ďalších chvíľ za jeho volantom. Má väčšiu priľnavosť, silu a bude zaujímavé sledovať, aké rozdiely vzniknú v časoch na jedno kolo. Očakávame veľký rozdiel. Rád by som sa poďakoval DS Performance za možnosť zajazdiť si v Gen2,“ dodal André Lotterer.