Vergne aj TECHEETAH si v Mexiku udržali vedenie v šampionáte

foto: © FIA Formula E

Aj po Mexiko City E-Prix platí, že lídrom priebežného poradia jazdcov je Jean-Éric Vergne, medzi tímami si TECHEETAH drží prvé miesto.

Vďaka vydarenej zastávke v boxoch sa Vergne posunul do boja o pódium. Žiaľ, v druhom aute mala čínska stajňa opäť problémy s vysielačkou a Francúz odjazdil druhý úsek bez akejkoľvek komunikácie s vedením tímu. Vergne napokon skončil piaty a udržal si vedenie v šampionáte. „Napriek nedostatku rádiovej komunikácie a informácií sme urobili ďalší krok vpred a pred ďalšími pretekmi v Punta del Este sme sa udržali na čele.“

„Boli to ďalšie rušené mexické preteky. Prvý úsek bol skvelý a získaval som pozície. Mali sme naozaj dobrú zastávku v boxoch, vďaka čomu som získal pozíciu. Veľmi rýchlo som však zistil, že rádio nefunguje a nedostávam informácie. Druhý úsek som tak odjazdil takpovediac naslepo. Na konci som pred seba musel pustiť Sébastiena Buemiho. Mohol som tak kopírovať jeho stratégiu až do cieľa. Zbieranie bodov je tá najdôležitejšia vec v tejto fáze šampionátu. Keď sa za mnou objavil Nelson Piquet, nechcel som s ním zbytočne bojovať, a pustil som ho takisto pred seba,“ dodal priebežný líder šampionátu.

foto: © FIA Formula E

André Lotterer sa v prvom úseku trápil s pretáčavosťou a potom sa musel vyrovnať aj s trestom v podobe prejazdu boxovou uličkou. Ten inkasoval za nebezpečný výjazd z boxov, pri ktorom zranil jedného zo svojich mechanikov. Do cieľa prišiel na trinástom mieste, celkovo je jedenásty.

„Bol to náročný deň. V prvom aute sme mali nejaké problémy so stabilitou, ktoré musíme vyšetriť. Druhé auto bolo v poriadku, vďaka čomu som sa dokázal vyšplhať na siedme miesto. Žiaľ, pri výjazde z boxov som zranil jedného z mechanikov. Bol na vyšetrení a je v poriadku, čo je najdôležitejšie. Škoda trestu, ale rozumiem tomu. Teším sa na ďalšie kolo a verím, že zabodujem,“ povedal skúsený Nemec.

Stajňa TECHEETAH získala desať bodov do hodnotenia, čím si udržala prvé miesto. „Sme nesmierne šťastní, že sme si udržali vedenie v oboch hodnoteniach. Jean-Éric boduje od minuloročnej Berlín E-Prix v každých pretekoch, takže toto boli jeho jedenáste preteky na bodoch v sérii. Zbieranie bodov je z hľadiska boja o titul rozhodujúce a na to sa sústreďujeme. André sa takmer dostal na body. Pred udelením trestu bol siedmy, takže ani on nebol ďaleko. Boli to úžasné preteky. Vieme, že Mexiko má skvelých fanúšikov, ale teraz to bolo ešte lepšie ako vlani,“ dodal šéf stajne Mark Preston.