Vergne bude vo farbách Manoru pôsobiť vo WEC, kde si vyskúša LMP2

Jean-Éric Vergne

Jean-Éric Vergne jazdiaci za čínsky tím Techeetah bude počas aktuálneho kalendárneho roka súčasťou tímu Manor LMP2 vo vytrvalostnej sérii WEC. Francúz len nedávno ukončil svoju spoluprácu s Ferrari. V LMP2 budú jeho tímovými kolegami Tor Graves, Roberto González, Simon Trummer a Jonathan Hirschi. Informuje o tom Motorsport.com.

„Som nesmierne šťastný, že sa pripájam k tímu CEFC Manor TRS Racing v rámci sezóny WEC. Vytrvalostné preteky a špeciálne 24-hodinové podujatie v Le Mans som mal v mysli už dlhší čas. Nemôžem si želať viac, než získavať skúseností s týmto skvelým tímom. Neviem sa dočkať, kedy budem držať v rukách volant a prinesiem do tímu motiváciu, vďaka čomu by sme mohli spolu dosiahnuť skvelé úspechy,“ povedal Vergne.

Jeho príchod znamená, že stajňa Manor má pred úvodnými pretekmi sezóny na okruhu Silverstone už iba jediné voľné miesto. „Sme veľmi radi, že v tíme môžeme privítať Jeana-Érica. Je to veľmi talentovaný pilot, ktoré sledujeme niekoľko rokov, keďže sme súperili v F1. Naozaj sa tešíme na štart sezóny a vzájomnú spoluprácu. Dúfam, že spoločne zažijeme úspešný rok,“ dodal športový riaditeľ Manoru Graeme Lowdon.

Zdroj: Motorsport.com, foto: Alastair Staley (LAT)