Vergne, di Grassi, Evans alebo Buemi. Kto dnes získa titul?

foto: © FIA Formula E

Včerajšie preteky v New Yorku určili kvarteto, ktoré zabojuje o majstrovský titul. Kým pred sobotou to vyzeralo na pomerne jasnú záležitosť v prospech Jeana-Érica Vergna, dnes je situácia iná. Obhajca titulu má stále značný 22-bodový náskok, ale na krk mu dýcha trojica Lucas di Grassi, Mitch Evans a včerajší víťaz Sébastien Buemi.

Vergne sa ocitol hneď na začiatku pretekov v mele, po ktorej musel zájsť do boxov a ocitol sa na chvoste poľa. Dobrou jazdou sa dotiahol na bodovanú priečku, ale v poslednom kole kolidoval s Felipem Massom a do cieľa prišiel s výrazne poškodeným monopost. A čoho mrzelo ešte viac, bez bodu. Očakávali sme, že po tvrdom súboji príde trest. Nestalo sa. Francúz po pretekoch povedal, že naňho Massa kričal a žiadal ospravedlnenie.

Návrat k včerajším pretekom:

New York: Buemi s prvým triumfom pre Nissan, šampióna spoznáme v nedeľu (VIDEO)

Tieto udalosti zahrali do kariet di Grassimu z Audi, ktorý zo štrnásteho miesta na štarte finišoval na piatej priečke, a z predošlého Vergnovho náskoku zmazal desať bodov. „Vergne nebojuje len so mnou, ale aj s Buemim a Evansom, chlapíkom, ktorý sa z trinásteho miesta prebojoval na druhé. Je vysoko pravdepodobné, že nedeľné preteky vyhráme a ak ich on z nejakého dôvodu nedokončí, tak príde o titul, ktorý mal pred týmto víkendom takmer stopercentne v rukách. Je pod veľkým tlakom. Videli sme jeho manéver na konci, ktorý bol hraničný.“

Vergne aj napriek pokazenému včerajšku zostáva pokojný. „Všetko sa to pri prvom incidente zastavilo a potom to už šlo. Dostal som defekt, zlomil som si predné krídlo. Bola to nočná mora. Dokázal som sa vrátiť na body a pokúšal som sa dostať pred Massu. Nevyšlo to a on ma vytlačil na prašnú časť. Minulosť už nezmením. Mám 22-bodový náskok a v nedeľu budem sebaistý a pokojný. Budeme rýchli, pretože sme mali dobré tempo. Vykonáme úpravy a v nedeľu to dokončíme,“ dodal pre e-racing365 pilot DS TECHEETAH.