Vergne dúfa, že sa Formula E do Puebly nikdy nevráti (Video)

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Na preteky v mexickej Pueble nebude spomínať v dobrom dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne, ktorý do cieľa prišiel iba raz. V sobotu preteky nedokončil, v nedeľu skončil ôsmy.

Francúz po pretekoch povedal, že dúfa, že sa Formula E do Puebly nikdy nevráti. Trať sa podľa neho rozpadá a voda buble naprieč asfaltom. Preteky sa mali pôvodne konať na Autódromo Hermanos Rodríguez, ale vinou koronavírusu boli presunuté do Puebly.

Počas piatkového mediálneho dňa výrazne spŕchlo a dážď sprevádzal pretekárov aj v sobotu ráno. Voda sa na niektorých miestach valila krížom cez asfalt. Vo vyšších teplotách sa asfalt začal rozpadávať, preto Vergne žiada šampionát, aby sa na okruh Autódromo Miguel E. Abed nikdy nevrátil.

Pre Motorsport.com povedal: „Voda sa vracala späť. Nechápem, ako je to vôbec možné. Vo výjazde z prvej zákruty a uprostred deviatej sa trať rozpadávala na milión kúskov. Boli sme uprostred kvalifikácie a v porovnaní s tretím tréningom sme kvôli stúpajúcej vode stratili dve sekundy. Trať sa mi nepáčila.“

Vergne sa pristavil pri druhých pretekoch, kde mal po kontakte s Alexom Lynnom z Mahindry poškodený monopost. Z pohľadu ovládania auta to označil za jeden z jeho najhorších víkendov vo Formule E.

Do pretekov štartoval štvrtý, ale predbehol ho nováčik Nick Cassidy z Virginu, ktorý skončil napokon druhý. Vergne sa v 24. kole v deviatej zákrute ocitol v hodinách pri aktivovaní pádla regenerácie a prepadol sa na siedme miesto.

Hodiny boli podľa neho výsledkom kontaktu s Alexom Lynnom. „Na štarte do mňa narazila Mahindra a zničila mi podlahu. Ovládanie bolo otrasné. Boli to jednoznačne jedny z mojich najhorších pretekov vo Formule E z hľadiska ovládania. Auto bolo veľmi pretáčavé. Narazil som na kúsok trate, ktorá sa rozpadávala. Dúfam, že sa na túto trať už nikdy nevrátime,“ dodal Vergne.

Mortara s druhým víťazstvom vo Formule E, Wehrlein s ďalším trestom! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *