Vergne: Nová pohonná jednotka naše životy dramaticky nezmení

foto: DS TECHEETAH

Obhajcovia titulu z DS TECHEETAH vstúpia do novej sezóny s minuloročným balíkom. Avšak už na aprílové preteky by mali mať pripravené nové pohonné jednotky.

Trojica konštruktérov DS, Nissan a DRAGON / PENSKE AUTOSPORT nasadí nový balík v Ríme. So starým absolvuje iba budúcotýždňovú dvojitú nočnú Rijád E-Prix. Nové pohonné jednotky budú musieť tímy využívať aj v nasledujúcej sezóne, ktorá bude posledná pre vozidlá druhej generácie.

Niekdajší dvojnásobný šampión Formuly E Jean-Éric Vergne pre Autosport povedal, že podľa neho nové pohonné jednotky neprinesú veľký krok vpred. „Ako vždy, aj teraz predstavuje pohonná jednotka zlepšenie. Ale podľa mňa tu musíme byť opatrní. Zlepšenie, o ktorom tu hovoríme, je sotva viditeľné v časoch na kolo. Je to skôr o efektivite v pretekoch. Všetko sme trochu zlepšili. Ale nie je to tak, že v Ríme budeme s novou pohonnou jednotkou o tri, štyri alebo päť desatín rýchlejší. Takto to nefunguje.“

Jean-Éric Vergne
foto: DS TECHEETAH

„Rovnako ako v prípade Rijádu, kam pôjdeme s našou starou pohonnou jednotkou. Ani v tomto prípade nebudeme v porovnaní s ostatnými tímami, ktoré budú mať nové pohonné jednotky, výrazne pomalší. Neverím tomu. Bude pekné mať novú pohonnú jednotku, ale neočakávam, že to dramaticky zmení naše životy,“ dodal Francúz.

Jeho kolega a úradujúci šampión António Félix da Costa v rozhovore pre oficiálny web šampionátu prezradil, ako vníma nasadenie nového balíka. „Začíname s vlaňajším autom. Využili sme všetko, čo o ňom vieme. Dúfam, že sa nám bude dariť, kým ostatní sa budú snažiť s novým autom a softvérom postaviť na nohy. Nemáme tu chaos okolo nových vecí a snáď to bude naša výhoda. Pracujeme a testujeme auto pre siedmu sezónu.“

„Tímu plne verím. Títo chlapci sú šialene talentovaní a motivovaní, ale to isté platí aj ostatných. Viem, že aj oni určite dosiahli veľký krok vpred. Napríklad, Mercedes, Nissan a Porsche ukončili vlaňajšiu sezónu veľmi dobre a tímy ako BMW predviedli v istých chvíľach šialené tempo. Predstavte si k tomu dvoch kvalitných pilotov v každom tíme a súťaž je zrazu bláznivá,“ dodal Portugalčan.

Šampión da Costa necíti tlak v súvislosti s obhajobou titulu: Mám 20-percentnú šancu

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *