Vergne po chybe tímu zúril, da Costa mu dal za pravdu (Video)

Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa na štarte
foto: Formula E

Zúrivý Jean-Éric Vergne vynadal svojmu inžinierovi počas sobotných pretekov v Berlíne kvôli nevydarenému strategickému rozhodnutiu.

Podľa Francúza ho to stálo víťazstvo v pretekoch. Dvojnásobný šampión jazdiaci za DS TECHEETAH viedol prvých sedemnásť kôl pred svojím kolegom Antóniom Félixom da Costom, ktorý obhajuje titul. Portugalčan dostal následne  pokyn, aby sa dostal pred Vergna. Tím ešte pred pretekmi priznal tímovú réžiu, aby po dnešných pretekoch zostali obaja jeho piloti v hre o titul.

Výmena však neprebehla podľa predstáv a zozadu prichádzajúca dvojica Audi – Lucas di Grassi a René Rast – sa pomerne ľahko dostala pred dovtedy vedúci pár. Di Grassi napokon zvíťazil o 0,141 sekundy pred Edoardom Mortarom na Venturi. Vergne sa prepadol na konečné šieste miesto.

Francúz ešte počas pretekov po vyslovení pokynu vynadal svojmu inžinierovi, ktorý zjavne neodhadol situáciu a výmenu pozícií nenačasoval správne. Práve tento moment rozhodol o neúspechu obhajcov titulov.

Pre Motorsport.com povedal: „Mal som prenechať miesto Antóniovi v tom najhoršom momente. V jednej zákrute som prišiel o štyri pozície. Stratil som viac než šesť sekúnd. To sa stalo. Bez toho by som bol v hre o víťazstvo. Z tejto chyby som veľmi sklamaný. Nazvite to, ako chcete. Ja by som povedal, že je to nedostatok súdnosti. Je to škoda, pretože ma to vyšlo draho. Občas robím chyby, občas ich robí tím. Je to otázka súdržnosti a pokusu vrátiť sa späť silnejší.“

Ešte o pozíciu nižšie skončil da Costa: „Keď nám dali pokyn na výmenu, tak to preňho naozaj nedopadlo dobre. Moje preteky to neskompromitovalo, ale jeho určite áno, pretože stratil pozície v prospech dvoch áut Audi. Hovorí o tom veľmi správne.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *