Vergne sa ospravedlnil za svoj manéver v prvej zákrute, DS TECHEETAH stále na čele

foto: © FIA Formula E

Tím DS TECHEETAH vstúpil do novej sezóny pozitívne a jazdcom čínsko-francúzskeho zoskupenia rýchlosť rozhodne nechýba. Marrákeš priniesol množstvo zaujímavých situácii a nebyť pokazeného štartu, ktovie ako by to napokon vyzeralo v cieli.

Obhajca titulu Jean-Éric Vergne skončil v kvalifikácii druhý a v prvej zákrute hneď po štarte zaútočil na vedúceho Sama Birda z Virginu. Veľmi skoro sa však ukázalo, že tento manéver bol príliš optimistický a Francúz skončil v hodinách. Čakala ho tak stíhacia jazda, ktorej výsledkom bolo konečné piate miesto v cieli.

„Za svoju hlúpu chybu sa ospravedlňujem. Vždy sa ale pokúšam útočiť, získavať výhodu a bojovať o najlepšie možné výsledky. Dnes toho bolo ale príliš veľa a nebolo to nevyhnutné. Veľmi rýchlo som zistil, že to nezvládnem. Preto som auto poslal do hodín. Nechcel som naraziť do Sama a zničiť jeho preteky,“ povedal úradujúci šampión.

Pozrite si štart aj s manévrom Vergna

„Dnes to nebolo všetko tak, ako malo byť. Bola to moja chyba, ale aj keď je to zatiaľ moja najväčšia chyba vo Formule E, dokázal som prísť do cieľa na piatom mieste. Takže sa môžem usmievať. Dostal som sa pred pätnásť áut a na lídrov som získal šestnásť sekúnd. V cieli som na nich stratil len štyri sekundy, čo dokazuje neuveriteľnú silu nášho balíka,“ dodal Vergne, ktorý je tretí v priebežnom hodnotení.

Francúz sa v Maroku predviedol v takomto futuristickom koncepte od DS.

Ešte náročnejšiu úlohu mal pred sebou André Lotterer, ktorý po nevydarenej kvalifikácii štartoval z dvadsiateho miesta. Po skvelom štarte sa ocitol na štrnástej pozícii už po prvom kole. Aj vďaka umnému využitiu útočného módu sa skúsený Nemec dostal na konečný šiesty stupienok. „Štart zozadu nikdy nie je podľa vašich predstáv, ale bavilo ma predierať sa poľom a skončiť na šiestom mieste. V kvalifikácii som urobil malú chybu, ktorá ma posunula dozadu.“

„Je však príjemné byť v prvej päťke celkového hodnotenia a zotrvať medzi lídrami šampionátu. V juhoamerických pretekoch budeme naďalej bojovať, aby sme si tieto pozície udržali. Vlani sa nám v Santiagu darilo a získali sme prvé dvojité víťazstvo v histórii Formuly E. Tento rok nás ale čaká nová trať, tak uvidíme, čo sa nám nej podarí,“ prezradil štvrtý muž celkovej klasifikácie.

André Lotterer
foto: © FIA Formula E

Tím DS TECHEETAH zotrval na čele tímového hodnotenia, pred Mahindrou a BMW má sedembodový náskok. „Od oboch jazdcov to bola neuveriteľná jazda, keďže sa museli prebojovať cez celé pole. Obaja skončili v prvej šestke. To dokazuje rýchlosť našich áut a to, akých máme hviezdnych jazdcov. Do konca pretekov sme náskok lídrov znížili o polovicu a to je fakt niečo. Škoda, že sme dnes nevyhrali, ale získali sme cenné body. Z minulej sezóny vieme, že z dlhodobého hľadiska môžu byť dôležité,“ prezradil šéf tímu Mark Preston.

Včera fungoval celý balík tímu veľmi dobre, čo vyzdvihol šéf konštruktéra DS Xavier Mestelan Pinon. „Skonsolidovali sme naše vedenie v tímovom hodnotení a potvrdili excelentný výkon nášho auta. To ukazuje, že naše technické voľby boli správne. Gratulujem Jeanovi-Éricovi a Andrému, ktorí predviedli pôsobivý návrat. V tomto výnimočnom šampionáte sme v hre o oba tituly a na tom záleží.“

Návrat k pretekom

VIDEO: BMW zahodilo dvojité víťazstvo, v Marrákeši milimetrový triumf d´Ambrosia na Mahindre