Vergne včera hromžil na da Costu a tímu odkázal: Toto si budem pamätať! (Video)

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Jean-Éric Vergne sa v tejto sezóne snaží o zavŕšenie majstrovského hetriku, zatiaľ mu to však príliš nevychádza. Prvý krok k stanovenému cieľu mal spraviť včera a je potrebné dodať, že od dobrého výsledku nebol ďaleko.

Úradujúci šampión bol niekoľko minút pred koncom pretekov hneď za svojím kolegom a lídrom pretekov Antóniom Félixom da Costom, ktorý napokon vyhral a zvýšil svoj náskok na čele priebežného poradia už na 41 bodov pred Mitchom Evansom z Jaguaru. Po pretekoch vysvitlo, že jazdci DS Techeetah mali podľa pôvodného plánu jazdiť vpredu s malým odstupom.

Tento scenár sa však nenapĺňal už od začiatku, keďže Portugalčan si hneď na začiatku vytvoril dvojsekundový náskok. To sa nepáčilo Vergnovi, ktorý sa svojho inžiniera opýtal, prečo jeho kolega spotrebúva tak veľa energie v porovnaní s ním. Bývalý pilot F1 navyše bojoval s nedostatočným balansom bŕzd, čoho výsledkom bola chyba v prvom kole.

Vergne sa viackrát sťažoval svojmu inžinierovi a niekoľkokrát povedal, že si bude da Costovo správanie pamätať. Francúz následne dostal od tímu povolenie pretekať naplno. Vergne však opäť zopakoval iba to, že toto si bude pamätať. Jeho plány na boj o triumf boli zmarené, keď po jeho druhej aktivácii útočného režimu havaroval Felipe Massa a nastala fáza žltých vlajok. Vergne sa po problémoch v závere prepadol z druhého miesta a nakoniec nebol ani klasifikovaný.

„Mali sme plán, o ktorom sme v utorok diskutovali. Vtedy sme, samozrejme, nevedeli, že budeme štartovať z prvých dvoch miest,“ povedal po pretekoch šéf tímu Mark Preston. „Celá vec sa stala vážnejšou, pretože sme vedeli, čo je potrebné spraviť. Plán sme teda upravili. Snažili sme sa, aby to fungovalo, ale nevyšlo to tak, ako sme dúfali. Chceli sme mať na pódiu oboch jazdcov.“

Prvú časť berlínskeho finálového „six-packu“ vyhral da Costa, záver pretekov priniesol drámu (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *