Vergne verí v zisk tretieho titulu aj napriek nedeľnému vypadnutiu (Video)

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Jean-Éric Vergne verí, že je stále v hre o zisk tretieho majstrovského titulu napriek včerajšiemu vypadnutiu hneď po štarte.

Francúz skončil v sobotných pretekoch druhý, ale v nedeľu po poruche v kvalifikácii štartoval z posledného miesta, Vyzeralo to na náročnú úlohu dostať sa na body. Lenže pilot DS TECHEETAH sa z miesta po zhasnutí svetiel nedokázal pohnúť a preteky sa preňho skončili skôr, ako sa začali.

Napriek sklamaniu Vergne verí, že môže získať už svoj tretí titul. Momentálne je v priebežnom poradí šiesty a na lídra Sama Birda stráca trinásť bodov. Pre The Race po pretekoch povedal: „Tento víkend bol napriek dnešnej poruche v podstate veľmi dobrý. Stratu na lídra som z dvadsiatich štyroch bodov skresal na trinásť a budem to brať ako pozitívum. Teraz sa sústredíme na Londýn. Je to trať, ktorá by nám mala dobre sedieť, takže v tíme si stále veríme a ja sa cítim dobre aj po dnešných problémoch.“

Podľa The Race sa za Vergnovým vypadnutím skrýva porucha batérie. „Na štarte sa niečo udialo a ja som auto nedokázal reštartovať. Niečo bolo zlomené, bolo to jasné. Náš výkon sa dostáva na dobrú úroveň, ale stále máme na čom pracovať. O titule sa určite rozhodne až v posledných pretekoch. Rozdiely sú také malé, že ani také veci, aké sa udiali dnes, nezničia vašu sezónu. Ale zároveň si už niečo takéto nemôžeme dovoliť, pretože do konca zostáva štvorica pretekov,“ uzravel Vergne.

Vergne: Je dobré byť sklamaný po zisku druhého miesta (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *