Vergne: Víťazstvo v Miami s tímom Andretti by bolo fantastické

Jean-Éric Vergne
Jean-Éric Vergne

Pilot tímu Andretti Jean-Éric Vergne bude chcieť počas ePrix v Miami zvrátiť nepriaznivý osud, ktorý mu doteraz zabránil dosiahnuť potenciálne pódiové umiestnenie. Dvojnásobný víťaz hlasovania FanBoost získal pole position v Punta del Este a bojoval o vedúcu pozíciu, až kým neodstúpil pre poruchu zavesenia kolies. Podobná situácia nastala v Buenos Aires, kde umiestnenie v prvej trojke prekazili problémy s chladením.

Francúzsky pilot potvrdil výhodu, ktorú so sebou prináša FanBoost: „Po prvé, je to skvelé pre fanúšikov, je to pre nich výborná možnosť, ako preukázať podporu svojmu pilotovi. Pre pilotov je víťazstvo vo FanBooste energiou navyše. Bol by som hrdý na to, keby som mohol fanúšikom niečo z týchto čísel vrátiť. Ďakujem im za hlasy a snáď dostaneme rovnakú príležitosť aj v Miami.“

Bývalý pilot stajne F1 Toro Rosso zastáva takisto úlohu vývojového pilota tímu Ferrari, ale potvrdil, že v Miami sa predstaví. Pôjde o jednu z dvoch domácich ePrix pre tím Andretti. „Myslím si, že to bude úžasné. Všetky preteky v Amerike sú niečím špeciálnym a budú to pre nás kvázi domáce preteky. Víťazstvo s tímom Andretti v Miami by bolo fantastickým úspechom a budem sa snažiť dosiahnuť tento cieľ,“ dodal Vergne.

Francúzsky pretekár verí, že podujatie v Miami bude fantastickou príležitosťou pre Formulu E. „Ešte som nevidel trať, ale viem, kde presne bude. V Miami som bol doteraz iba jediný krát. Som si istý, že podujatie v centre Miami bude fantastickým divadlom pre pretekárov a divákov,“ dodal na záver pretekár tímu Andretti.

Zdroj: FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *