Vergne vysvetlil, prečo nebude jazdiť v Extreme E a zložil veľkú poklonu svojmu krajanovi

foto: Extreme E

Dvojnásobný šampión Formuly E Jean-Éric Vergne prezradil, prečo sa rozhodol nesúťažiť v premiérovej sezóne Extreme E. Francúz to prezradil v rozhovore pre Motorsport.com.

Pilot a jeden z vedúcich členov tímu DS TECHEETAH sa rozhodol, že premiérový ročník nového projektu vynechá. Extreme E štartuje už počas prvého aprílového víkendu v Saudskej Arábii. Vergne je spoluzakladateľom tímu Veloce Racing spoločne s Adrianom Neweym a ďalšími ľuďmi v pozadí.

Vlani Francúz absolvoval niekoľko testovacích jázd vo vozidle ODYSSEY 21 na juhu Francúzska. Zatiaľ však jeho angažmán zostane pri fáze testovania. „Vyskúšal som si Extreme E. Bola to fantastická skúsenosť, riadenie je veľmi zábavné. Prvýkrát v živote som zákruty nesledoval cez čelné sklo, ale cez bočné okná. Pôvodne som mal pocit, že tam chcem pretekať, ale veľmi rýchlo som zistil, aká vysoká je úroveň profesionality.“

Jean-Éric Vergne
foto: DS TECHEETAH

„Vedel som, že by som nemohol bojovať o víťazstvá vo Formule E aj v Extreme E, takže som spravil rozhodnutie smerom k Formule E. Je to veľmi dôležité. Ako spoluvlastník Veloce, spoločne s mojimi partnermi, som usúdil, že toto nie je správny smer. Nemal by som čas na trénovanie, aby som mohol víťaziť,“ pokračuje Vergne.

Jamie Chadwicková je už dlhšie potvrdenou jazdkyňou tímu a nedávno sa k nej pridal skúsený Stéphane Sarrazin. „Je veľmi zriedkavé vidieť jazdca tak všestranne talentovaného. Ak by ste ma posadili do rely auta, bol by som pomalý. Ale ak tam posadíte Stéphana, bojuje o víťazstvá. Ak ho posadíte do Formuly E, môže bojovať o pódiá a víťazstvá. Ak ho posadíte do auta LMP1, bude bojovať o víťazstvá, pódiá a pole positions.“

„Každá generácia má jedného pilota, ktorá je naozaj dobrý vo všetkom, čo robí. Je to Stéphane Sarrazin, takže som veľmi rád, že ho máme na palube. V Jamie vidíme obrovský potenciál a dúfame, že budeme môcť bojovať o naozaj dobré pozície,“ uzavrel Vergne.

Extreme E: Veloce Racing predstavil jazdeckú dvojicu, Chadwickovú doplnil Sarrazin

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *