Vergne: Z nášho auta som zmätený, Hongkong odhalí viac

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Úradujúci šampión Jean-Éric Vergne pred pretekmi v Hongkongu tvrdí, že stále nie je úplne spokojný so svojím autom. Pilot stajne DS TECHEETAH svojmu monopostu celkom nerozumie a vraj je trochu zmätený.

Čínsky celok sa pred aktuálnym ročníkom spojil s francúzskym dodávateľom DS. Spolupráca  zatiaľ nie je bezproblémová, čo sa prejavuje aj na priebežnom postavení pilotov. Vergne je momentálne ôsmy, André Lotterer šiesty. Dvojici sa v otváracích pretekoch sezóny v Rijáde celkom darilo, rovnako ako následne v Maroku. Lenže problémy prišli v Čile a Mexiku, kde Vergne nebodoval.

„Z auta som trochu zmätený. Je tu niekoľko vecí, ktorým pravdepodobne nerozumieme,“ povedal Francúz pre médiá. „Neviem, či sme niečo opravili, ale počas mexických testov bola rýchlosť pomerne dobrá. Myslím si, že až v Hongkongu uvidíme, či sme niečo zlepšili. Trať v Mexiku bola odlišná od ostatných, bola náročnejšia. Zvyčajne v iných šampionátoch auto doslova cítite, tu to tak nie je. Musíme mu trochu lepšie porozumieť. Nechápem, prečo sme v Rijáde lietali a v Mexiku boli trochu pomalší.“

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO: Hongkong v nedeľu privíta jubilejné 50. preteky Formuly E

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Pred zajtrajšími pretekmi v Hongkongu sa veľmi často skloňuje pravdepodobnosť dažďa, ktorá je na hranici 70 percent. Ak sa táto predpoveď potvrdí, tak budeme sledovať prvé daždivé preteky v histórii série. „Neviem, čo sa bude diať. Uvidíme zajtra. Jediné, čo vieme, je, že kvalifikácia bude mimoriadne dôležitá. Ak bude pršať, tak je tu veľká šanca, že preteky budú skrátené. Ak sa tak stane, tak chcem byť vpredu a nie vzadu,“ dodal Vergne.

Formula E zajtra slávi 50. preteky. Päťnásobný víťaz pretekov sa k elektrickému kolotoču pripojil v poradí treťom podujatí v uruguajskom Punta del Este. Progres šampionátu tak vníma veľmi výrazne. „To, čo tu máme dnes, je určite profesionálnejšie prostredie. Stále tu máme mnoho rovnakých jazdcov, okruhov a fanúšikov, ale cirkus je omnoho väčší, a máme viac fanúšikov a médií.“

Testy pred šiestou sezónou sa začali aj pre DS TECHEETAH

Piata sezóna nie je ešte ani v polovici a stajňa má už za sebou prvé testy budúcoročného balíka, ktoré absolvovala v priebehu februára. Ako informuje e-racing365, Vergne absolvoval jednodňový test na okruhu Calafat, čím tím odštartoval súkromné testy. Pripomíname, že každá stajňa má k dispozícii pätnásť súkromných testovacích dní od začiatku tohto roka do konca septembra.