Vergne zvýšil náskok v boji o titul, DS TECHEETAH potopil Lotterera

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Rozpačité preteky má za sebou vedúci tím priebežného poradia DS TECHEETAH, ktorý sa v Berlíne radoval z tretieho miesta pre Jeana-Érica Vergna. Obhajca titulu zvýšil svoj náskok na čele celkovej klasifikácie a pred druhým Lucasom di Grassim vedie o šesť bodov.

Vergne štartoval z ôsmeho miesta a vďaka vydareným a strhujúcim manévrom sa dostal na konečné tretie miesto. „Bola to skutočne zábava a fantastický návrat. Musím sa poďakovať svojmu tímu, pretože v piatok som strácal viac ako sekundu a mal som vážnu poruchu auta, ktorú sme počas dňa nedokázali vyriešiť. Cez noc sa to však podarilo. Do rannej kvalifikácie som vstupoval s úplne novým autom. S výsledkom som veľmi spokojný a vždy je to dobrý pocit, keď trať opúšťate s vedomím, že ste odviedli maximum.“

Katastrofou sa víkend v Berlíne skončil pre Andrého Lotterera. V kvalifikácii spravil tím chybu a skúsený Nemec, ktorý pred pretekmi strácal v priebežnom poradí na svojho tímového kolegu len bod, nestihol začať svoje rýchle kolo. Do výsledkov mu tak mohli započítať iba čas zo zahrievacieho kola. Na štarte sa ocitol na predposlednom mieste. V pretekoch sa zubami-nechtami dral dopredu, ale keď už-už siahal na body, prišla porucha batérie, ktorá nadobro zmarila jeho šance. Celkovo klesol na tretie miesto a tri podujatia pred koncom stráca na Vergna šestnásť bodov.

Návrat k pretekom v Berlíne:

Víťazom Berlín E-Prix sa stal di Grassi, ktorý je opäť v hre o titul! (video)

„Tento deň nepatril k najlepším v mojej kariére. V piatok sa to pre mňa začalo skvele a v tréningoch som bol najrýchlejší. V kvalifikácii sme však spravili chybu, čo znamenalo štart zozadu. Samotné preteky boli zábavné, veľa pilotov som predbehol. Dostal som sa až na jedenáste miesto, ale došlo k poruche a prehrievaniu batérie a ja som nemohol prísť do cieľa. Pozitívne je, že z hľadiska boja o titul sme stále v dobrej pozícii. Máme rýchle auto a tešíme sa do Bernu,“ dodal Lotterer.

Stajni DS TECHEETAH patrí stále prvé miesto v celkovej klasifikácii, ale na druhú priečku sa dostalo Audi a znížilo stratu na 25 bodov. „Naši jazdci opäť potvrdili, že ovládajú jazdecké remeslo a na oboch som veľmi hrdý. Je dobré, že Jean-Éric aj tím navýšili svoje vedenie. Žiaľ, André musel odstúpiť pre problémy s batériou. Sme si istí, že inak by sa dostal na body, čo by bolo po kvalifikačnom sklamaní veľmi pekné. Pred pretekmi v Berne vedieme poradie tímov a naši jazdci sú na prvom a treťom mieste. Hráme o všetko,“ dodal šéf tímu Mark Preston.

TIP: Sledujte nás na Instagrame