Verím, že občas zažiarime, dúfa nováčik Jani vo farbách Dragonu

Neel Jani a Jerome d´Ambrosio

Nováčik Formuly E Neel Jani tvrdí, že najväčšou lekciou preňho boli šikany počas predsezónnych testov vo Valencii. Informuje o tom Autosport.com. Vedenie šampionátu pridalo na okruh vo Valencii pred druhým dňom oficiálnych predsezónnych testov šikanu navyše. Tá však bola jazdcami kritizovaná.

„Najcennejšie boli pre mňa tie škaredé šikany. Kde ste ich videli? Môžete ich niekde testovať? To neexistuje. Musíte nimi prechádzať veľmi špecifickým spôsobom, veľmi odlišne. S týmto autom som testoval na iných okruhoch. Valencia bola pre mňa vďaka týmto šikanám veľmi užitočná. Pri dlhých úsekoch sme skúšali rôzne veci. Pre mňa to boli veľmi dôležité testovacie dni, najmä preto, že som bol prvýkrát v aute, v ktorom budem pretekať,“ tvrdí Švajčiar.

Tím Dragon Racing si chce napraviť chuť po sklamaní z predchádzajúcej sezóny. Počas testov sa darilo najmä Jeromovi d´Ambrosiovi, ktorý sa pravidelne držal v prvej desiatke. „Jeromove časy ukázali náš potenciál, ale boli sme na trati, ktorá pre Formulu E nie je reprezentatívna. V Hongkongu by mohol byť rýchly niekto iný. Pole je veľmi vyrovnané a zdá sa, že Dragon znižuje stratu. Jeromov čas bol pre nás všetkých veľmi pozitívny. Veľmi sa na sezónu teším a som si istý, že občas zažiarime,“ dodal Jani.

Zdroj: Autosport.com, foto: Malcolm Griffiths (LAT)