Verím, že sa budeme zlepšovať, priznáva Turvey z NIO 333

Oliver Turvey
foto: Formula E

Pilot stajne NIO 333 Oliver Turvey je napriek slabším výsledkom po úvodných pretekoch sezóny v Rijáde spokojný. Brit to povedal v rozhovore pre e-racing365.

Turvey skončil v prvých pretekoch pätnásty, v druhých po štarte zo sedemnásteho miesta finišoval desiaty a vyzeralo to na body. Po dodatočných trestoch pre súperov sa posunul na šiesty post, ale napokon sa spŕške penalizácií nevyhol ani on. Dopadol horšie ako mnohí iní, pretože bol diskvalifikovaný a jeho bodový zisk bol iba dočasný.

Pilot britsko-čínskej stane už vie, že za nepovolené prekročenie maximálnej spotreby mohla malá softvérová chyba, konkrétne nový kód. Aj napriek diskvalifikácii bol skúsený jazdec s výkonom spokojný. „Pred štartom víkendu bolo naším cieľom dokončiť preteky. Myslím si, že sme od tej doby dosiahli pekný progres. Chceli sme využiť chaos na okruhu a získať nejaké body.“

„Atmosféra v tíme bola lepšia ako pred mesiacom či rokom, takže veci vyzerajú lepšie. Keby sme sa zhovárali pred rokom, tak by to bolo iné. Samozrejme, že vlaňajšok bol frustrujúci, ale už je koniec a my sme pozitívni, aj keď vieme, že v niektorých pretekoch to budeme mať ťažké. Myslím si, že v tejto sezóne dokážeme viac a dúfam, že sa budeme naďalej zlepšovať,“ dodal Turvey.

Tím NIO 333 sa chvíľu tešil z prvých bodov, o tie však po penalizácii prišiel