Verzie okruhov v Berlíne by sme mohli spoznať už zajtra, tímy simulujú jazdu v protismere

foto: Formula E

Tímy Formuly E simulujú jazdu na berlínskom okruhu Tempelhof a to nielen v tradičnej podobe, ale aj jazdou v protismere. Informuje o tom The-Race.com.

Podľa informácií, s ktorými vyrukoval spomínaný zdroj, by mali tímy spoznať tri verzie okruhov už zajtra. Práve zajtrajšok predstavuje termín, ktorý umožňuje prístup k naskenovaným dátam a prípravám na všetky tri podujatia. Väčšina z nich už simuluje opačný okruh, jeho vlaňajšiu verziu. Podľa viacerých postáv série bude práve táto verzia jednou z troch očakávaných. O tejto možnosti sa hovorí už niekoľko týždňov, avšak toto riešenie by si vyžadovalo navrhnutie druhej štartovej rovinky, nového vjazdu do boxov i ďalšie veci.

Športový riaditeľ Porsche, Pascal Zurlinden, priznal, že verziu s jazdou v protismere skúša aj jeho tím. „V tejto chvíli je to šedá zóna, pretože nevieme, čo sa udeje. Momentálne sa príprava sústreďuje na minuloročnú verziu a v simulátore skúšame aj opačný smer jazdy. Takže pracujeme aj na tom. Tempelhof je však veľké miesto a môžete tam robiť prakticky čokoľvek. Formula E môže podľa mňa prekvapiť všetkých.“

Na pilotov a tímy čaká fascinujúci záver sezóny, pretože od 5. do 13. augusta uvidíme až tri dvojité E-Prix, ktoré rozhodnú o šampiónoch.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *