Vicemajster sveta Mortara má namiesto titulu zlomený štvrtý stavec (Video)

Edoardo Mortara
foto: Formula E

Edoardo Mortara z Venturi utrpel pri včerajšej nehode s Mitchom Evansom na štarte zlomeninu štvrtého stavca.

Mortara zozadu tvrdo narazil do Mitcha Evansa z Jaguaru, ktorý štartoval z tretieho miesta, ale pre poruchu nedokázal riadne odštartovať. Po tejto nepríjemnej nehode boli preteky prerušené a čo bolo z hľadiska boja o titul dôležitejšie, reálnu šancu na jeho zisk mali v tej chvíli Jake Dennis z BMW a Nyck de Vries z Mercedesu. Dennis sa po reštarte porúčal a titul tak získal de Vries.

Mortara aj Evans zostali po nehode sedieť v aute a navonok reagovali, že sú v poriadku. Kým jazdec Jaguaru absolvoval len vyšetrenia v priestoroch trate, Mortara bol prevezený do zdravotného centra, potom do miestnej nemocnice, pretože ako informuje The Race, jeho senzory indikovali preťaženie 26G. Krátko po náraze bolo vraj vo vysielačke počuť, ako Mortara bojuje s dychom. Následne vystúpil z auta a sám dokráčal do garáže.

Ešte včera večer tím vydal Švajčiarovo vyhlásenie. „Bol to tvrdý náraz a som rád, že je Mitch v poriadku. Čo sa týka mňa, po nehode mám malú fraktúru štvrtého stavca, ale som veľmi vďačný, že nebola nutná operácia alebo že z toho nie je vážnejšie zranenie.“

Pre pilota Venturi je to už druhý tvrdý náraz v tejto sezóne. V druhých pretekoch sezóny v Rijáde mal nepríjemnú nehodu po tréningu a do pretekov nenastúpil. Mortara mohol včera bojovať o titul, nebyť tejto nehody. Aj napriek vypadnutiu si však udržal konečné druhé miesto.

Ako prišiel Evans o pravdepodobný titul už niekoľko sekúnd po štarte… (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *