VIDEO: Audi chce v Hongkongu osláviť 50. preteky Formuly E víťazstvom

Lucas di Grassi
foto: © FIA Formula E

Audi sa v Hongkongu v okrúhlych 50. pretekoch Formuly E pokúsi o dobrý výsledok. Nemecký tím je jediným zo všetkých, ktorý absolvoval všetky doterajšie podujatia s nezmenenou dvojicou jazdcov.

Daniel Abt vlani pôvodne zvíťazil, ale krátko po oslavách bol diskvalifikovaný pre nezrovnalosti v technickom preukaze monopostu. Jeho najlepším hongkonským výsledkom tak zostáva piate miesto z otváracích pretekov minulej sezóny. „Je tam stále tých 25 bodov, ktoré by som rád získal. Myslím si, že trať je skvelá a atmosféra vďaka fanúšikom fantastická. Lucasovi a mne sa tam zvyklo dariť. Po náročnejšom rozbehu chceme útočiť. Kvalifikácia bude dôležitá, pretože v Hongkongu sa náročne predbieha. To sa ale dá povedať pred každými pretekmi,“ dodal jedenásty muž priebežného poradia.

Mohlo by vás zaujímať: Návrat k pretekom v Mexiku

Ešte v roku 2016 dosiahol svoj najlepší výsledok v Hongkongu Lucas di Grassi, ktorý skončil druhý. Celkovo je štvrtý. „Celý tím počas posledných mesiacov tvrdo pracoval. Teraz sa to vypláca, pretože opäť bojujeme o trofeje a víťazstvá, ako naposledy v Mexiku. Potrebujeme si tento trend udržať aj v Hongkongu. V každých pretekoch vidíme, aká nepredvídateľná je Formula E. Neuhneme ani o centimeter a dáme do toho všetko. Ako vždy, aj teraz chceme tú najväčšiu trofej.“

V 49 doterajších pretekoch získala stajňa Audi 37 trofejí a z tohto hľadiska je najúspešnejším tímom zo všetkých. V priebežnom poradí mu patrí piata priečka. „Musím povedať, že si so sebou prinášame emócie a pozitívne smerovanie po Lucasovom víťazstve v Mexiku. V Hongkongu však všetci začíname odznova. Teším sa na Danielov výkon, ktorému sa tam zvykne dariť. Radi by sme v 50. pretekoch dosiahli pekný výsledok. Ideme správnym smerom,“ povedal šéf tímu Audi Allan McNish.