VIDEO: Fanúšikovia budú môcť s pretekármi súperiť v reálnom čase. Formula E predstavila prevratnú aplikáciu

foto: © FIA Formula E

Formula E zahájila partnerstvo so spoločnosťou Virtually Live. Výsledkom tejto spolupráce bude novinka v oblasti e-športov. Fanúšikovia budú môcť v reálnom čase súťažiť s pretekármi na okruhoch prostredníctvom tzv. ghost pretekov. Aplikácia by mala byť k dispozícii najprv pre mobily a počítače. V budúcnosti môžeme očakávať úplnú virtuálnu realitu.

Inovatívne preteky „duchov“ využívajú špičkovú telemetriu a technologickú platformu spoločnosti Virtually Live. To všetko umožní replikovanie pretekov použitím počítačom generovaných obrázkov v reálnom čase. Akcie budú zodpovedať reálnemu dianiu na trati. Fanúšikovia budú môcť svoje zážitky či úspechy zdieľať na sociálnych sieťach.

Fanúšikovia a hráči budú môcť uverejňovať svoje najlepšie kvalifikačné časy. Po skončení pretekov budú môcť vzájomne súperiť, opakovať priebeh pretekov a čeliť výzvam, ktoré prinieslo konkrétne podujatie. Nová interaktívna hra umožní hráčom bojovať o čelo, vyskúšajú si, aké je to jazdiť vzadu a v boxoch budú môcť otestovať svoje schopnosti a porovnať ich s priateľmi a rivalmi. Okrem toho budú môcť užívatelia sledovať preteky a riadiť výber záberov z jednotlivých kamier umiestnených v okolí trate či na monopostoch.

„Pamätám si, ako sme ešte pred prvou sezónou Formuly E hovorili, že fanúšikovia sa nechcú na šport iba pozerať a sledovať ho, ale že sa chcú aktívne zapojiť. Prelomová technológia, ktorá umožní tieto preteky v reálnom čase, je výnimočná. Je to ďalší míľnik pre e-športy s lídrom – Formulou E,“ povedal šéf série Alejandro Agag.

Svoje pocity prezradil aj riaditeľ pre médiá a obchodný vývoj série Ali Russell: „Formula E je známa vďaka tesným a intenzívnym súbojom koleso na koleso. Prvýkrát bude táto akcia a emócia prenesená do revolučných pretekov v reálnom čase proti profesionálom. Ako značka, Formula E vždy uprednostňuje účasť a prístupnosť.“

Prihlásiť sa na preteky môžete TU.