VIDEO: Fernando Alonso končí v F1, uloví Formula E ďalšiu hviezdu?

foto: Facebook (FernandoAlonsoOficial)

Dvojnásobný majster sveta F1 Fernando Alonso dnes oznámil koniec vo Formule 1 a rozvíril tak špekulácie o svojej ďalšej budúcnosti.

Aktuálny pretekár McLarenu dnes oficiálne potvrdil svoj odchod z kráľovskej série po sezóne 2018. Na druhej strane, nevylúčil svoj návrat po roku 2019. Ten je však podmienený faktom, že sa McLaren výrazne zlepší.

Nie je jasné, čo bude robiť Alonso v budúcej sezóne. Momentálne pôsobí okrem F1 aj vo vytrvalostnej sérii WEC, kde jazdí za Toyotu. Do úvahy prichádza pokračovanie vo WEC, ale vylúčený nie je ani jeho príchod do Formuly E. Elektrický šampionát by sa tak v krátkom čase dočkal po Felipem Massovi ďalšieho zvučného mena. Obaja jazdci strávili niekoľko spoločných sezón vo farbách Scuderie Ferrari.

Formula E by medzi svojimi pilotmi rada videla Fernanda Alonsa

Zaujímavé by bolo sledovať oboch pilotov v tíme Venturi, ktorý angažoval pre novú sezónu Massu a novou šéfkou stajne je Susie Wolffová. Všetko sú to len nepotvrdené špekulácie a je možné, že Alonso pôjde iným smerom, resp. že si dá od pretekov pauzu. Šéf Formuly E Alejandro Agag však už niekoľkokrát potvrdil, že má veľký záujem o príchod Alonsa do série.  Dá sa očakávať, že využije všetky svoje schopnosti, aby Španiela presvedčil, že práve Formula E je preňho to pravé orechové. Uvidíme…

 

Takto Alonso oznámil svoj koniec