VIDEO: Formula E symbolicky zahájila novú éru šampionátu

foto: © FIA Formula E

Formula E vstúpi 15. decembra v saudskoarabskom Rijáde do prelomovej piatej sezóny, ktorá neprinesie len vozidlá druhej generácie, ale aj nové pravidlá a viacero noviniek.

Elektrický kolotoč má za sebou štyri úspešné sezóny, v ktorých zaznamenal kontinuálny rast. V tejto súvislosti predstavitelia šampionátu priniesli strhujúce video, kde sledujeme poslednú výmenu vozidiel. Práve výmeny monopostov boli jedným z hlavných faktorov prvých štyroch sezón. Tie už v piatej sezóne vďaka novým autám neuvidíme.

Prerod Formuly E sa vo videu uskutočňuje v Eurotuneli známom ako Channel Tunnel, ktorý spája britský Folkestone a francúzske mesto Calais.

„Formula E skutočne prekonala naše najväčšie očakávania. Nesmierne sa teším z predstavenia vozidla druhej generácie. Pre nás je to niečo ako nový začiatok. Channel Tunnel bol pre nás ideálnym miestom, aby sme zvýraznili veľký krok vpred, ktorý robíme s vozidlami Gen2. Naše auto je spájané s francúzskou spoločnosťou Spark. Je pre nás dôležité, aby sme boli nosnou kostrou nových technológií. Chceme byť miestom, kam prídu účinkujúci predviesť, testovať a zlepšovať svoju technológiu. Za prvé štyri roky sme toho dosiahli veľa a počas ďalších štyroch rokov vieme priniesť množstvo skvelých vecí,“ prezradil šéf elektrického šampionátu Alejandro Agag.

„S dizajnom auta sme začali v septembri 2016. Keď doň jazdci nastúpia prvýkrát, tak pochopia, že je to obrovský rozdiel oproti vlaňajšku z hľadiska výkonu, energie a dojazdu. Dizajn sa veľmi líši od akejkoľvek inej kategórie. Pre každého, kto sa do tohto projektu zapojil, to bol veľký risk, vrátane FIA, Formuly E či Sparku. Veľmi som sa tešil na moment, keď sme mohli auto prvýkrát odhaliť konštruktérom a následne verejnosti,“ dodal Theo Guzin zo spoločnosti Spark.