VIDEO: Formula E vyzvala na súboj jedno z najrýchlejších zvierat na svete

foto: © FIA Formula E

Formula E obľubuje súboje proti najrýchlejším tvorom na svete. Po šprinte Jeana-Érica Vergna s gepardom sa do auta posadil nováčik Felipe Massa. Jeho súperom zo zvieracej ríše bol sokol sťahovavý.

Po spomínanom súboj s gepardom si fanúšikovia na sociálnych sieťach vypýtali ďalšiu konfrontáciu. Súper bol ešte zdatnejší. Sokol sťahovavý totiž dokáže pri lete strmhlav vyvinúť rýchlosť presahujúcu neuveriteľných 350 km/h. Predátor sa pri súboji zameral na návnadu, ktorá bola pripevnená na vozidle druhej generácie.

Takto to dopadlo:

Felipe Massa po nevšedných pretekoch priznal, že na niečo také len tak nezabudne. „Bola to neuveriteľná skúsenosť pretekať s najrýchlejším členom zvieracej ríše. Páči sa mi fakt, že táto idea prišla od fanúšikov, že ju Formula E vypočula a akceptovala túto výzvu. Záznam z jazdy je výnimočný a som rád, že som mohol byť jej súčasťou. Teším sa na návrat do Rijádu. Budú to moje prvé preteky vo Formule E a už sa neviem dočkať, kedy sa posadím opäť za volant. Preteky mi už chýbajú a táto séria sa zdá byť jednou z najkonkurencieschopnejších,“ dodal pilot Venturi.