VIDEO: Je to úplne nový svet, tvrdí o Formule E herečka Sienna Millerová

foto: © FIA Formula E

Predošlé preteky v Ríme boli plné dramatických situácií, ktoré vyústili do víťazstva Sama Birda. Šéf série Alejandro Agag vyslovil veľkú spokojnosť s pretekmi v Taliansku. Jednou z hlavných hviezd víkendu bola americko-britská herečka Sienna Millerová.

Držiteľka Zlatého glóbusu z roku 2013 sledovala dianie na trati aj mimo nej a pretekársky deň si užívala. „Rím je najkrajším mestom na svete a Formula E je fascinujúca. Je to úplne nový svet. Som prvýkrát na takomto podujatí a už teraz sa neviem dočkať pretekov. Milujem pretekárske autá, ale toto je pre mňa niečo úplne nové a jedinečné. Vzrušujúce preteky a nádherné mesto, tak to je očarujúca kombinácia.“

Newyorská rodáčka sa ocitla nielen na štartovom poli, nevynechala ani oslavu v jednom z miestnych kasín. Nasledujúce ráno, v deň pretekov, si Millerová vyskúšala jazdu v bezpečnostnom vozidle BMW i8. Za volantom sedel Agag.

„Bolo to skvelé. Myslím tým to, keď akceleroval a priamo pred sebou som videla stenu. Vyvoláva to akýsi stav úzkosti. Bolo to úžasné. Predtým som bola v Top Gear, takže som riadila zopár rýchlych áut. Alejandro je odvážnejší ako ja. Jednoznačne miluje adrenalín,“ dodala Millerová.