Už v piatok a v sobotu sa slovenským fanúšikom v akcii predvedie hviezda Formuly E Felix Rosenqvist. Sympatický Švéd je vo farbách indickej Mahindry tretím pilotom v priebežnom poradí a počas spomínaných dvoch dní obohatí tohtoročnú Rallye Tatry.

Popradčania sa môžu tešiť na bohatý program. Rosenqvist sa predvedie v piatok od 10:00 počas shakedownu. Od 16:30 si na svoje prídu zberatelia autogramov. V OC Forum prebehne autogramiáda a od 17:15 bude súťaž slávnostne zahájená. Prvá rýchlostná skúška na atraktívnom mestskom okruhu sa začína o 21:30. Rosenqvist by sa mohol divákom predviesť aj na vybraných rýchlostných skúškach počas soboty. Svoje účinkovanie na Rallye Tatry zakončí počas slávnostného odovzdávania cien Green Rallye.

Felix Rosenqvist sa narodil 7. novembra 1991 vo Värnamo a v súčasnosti úspešne absolvuje druhú sezónu vo Formule E vo farbách tímu Mahindra Racing. Pôsobí aj v najväčšom japonskom okruhovom seriáli Super GT v tíme LeMans. Dvadsaťšesťročný Švéd je európskym šampiónom vo Formule 3 z roku 2015, dvojnásobný víťaz Formuly 3 v kategórii Masters, víťaz Veľkej ceny v Macau či trojnásobný šampión Formuly Renault v Ázii a Európe.

Pozdravuje vás Felix Rosenqvist, ktorý koncom mája zavíta do Popradu na RALLYE TATRY.Viac info na:https://www.formula-e.sk/hviezda-formuly-e-felix-rosenqvist-pride-na-slovensko

Posted by Formula-E.sk on 8. máj 2018

Úspešne pretekal aj v nemeckom okruhovom šampionáte DTM alebo so športovými vozidlami IMSA v Spojených štátoch. Je jediným pretekárom v histórii, ktorý vyhral preteky v Macau (dvakrát), preteky v Pau, Masters of Formula 3 (dvakrát) a získal titul vo Formule 3.

Rosenqvist debutoval vo Formule E v októbri 2016. Hneď pri premiére dosiahol najrýchlejšie kolo pretekov v Hongkongu a na ďalších pretekoch vybojoval pódium. V júni 2017 slávil prvé veľké víťazstvo vo Formule E vo farbách tímu Mahindra Racing v Berlíne. V uplynulej sezóne obsadil konečné tretie miesto a stal sa najlepším nováčikom. Aktuálne je po deviatich odjazdených pretekoch súčasnej edície na treťom mieste, keď vyhral preteky v Hongkongu a v Marrákeši.

Počas posledných pretekov Formuly E v Berlíne sa predstavil v zaujímavom videu spoločne s bývalým šampiónom F1 a novým investorom elektrického šampionátu Nicom Rosbergom.