VIDEO: Ľudia budú šokovaní pokrokom Formuly E, tvrdí Vergne

foto: © FIA Formula E

Aktuálny šampión Jean-Éric Vergne si myslí, že ľudia budú šokovaní pokrokom série vďaka autám druhej generácie, ktoré uvidíme v akcii od decembra. Pilot TECHEETAH to povedal v rozhovore pre Autosport.

Formula E má za sebou štyri rušné sezóny, ktoré možno odštartovali niečo výnimočné. „Verím, že toto sú základy pre Formulu E. Je to ako stavať veľmi pekný dom na veľmi silných základoch. Môže prísť vietor, búrky alebo čokoľvek, ale on zostane stáť, zostane tým, čím je teraz. Máme tu mnoho konštruktérov a myslím si, že od budúcej sezóny pôjde úroveň Formuly E výrazne nahor a všetci budú šokovaní.“

„Podobne ako ľudia, ktorí boli šokovaní prvými sezónami, keď si mnohí mysleli, že by mohla Formula E neuspieť, že by sa nemohla vyvinúť do toho, čím je teraz. Teraz by mohli hovoriť, že Formula E nemôže ďalej rásť alebo sa zlepšovať, pretože je to nemožné a pretože už teraz je na tom veľmi dobre,“ pokračuje Vergne.

„Myslím si však, že Formula E sa od budúcej sezóny stane s Gen2 lepšou organizáciou a prinesie veľké veci, ktoré budú absolútne pôsobivé. Táto séria skrýva pre svet mnohé prekvapenia a ja som veľmi hrdý a šťastný, že som súčasťou tohto šampionátu,“ dodal čerstvý šampión.

Pozrite si celý rozhovor, ktorý uverejnil Autosport