VIDEO: Mexické šialenstvo ovládol di Grassi, Wehrlein prehral na cieľovej čiare

Lucas di Grassi
foto: © FIA Formula E

Víťazom bláznivých pretekov v Mexiku sa stal Lucas di Grassi na Audi, ktorý tesne pred cieľovou čiarou predbehol Pascala Wehrleina. Nováčik vo farbách Mahindry skončil až šiesty. Na druhé miesto sa dostal António Félix da Costa na BMW a prvé pódium v tejto sezóne pre Venturi získal Edoardo Mortara.

Pre šampióna tretej sezóny di Grassiho je to po roku 2017 druhé mexické víťazstvo. Vďaka vlaňajšiemu triumfu Daniela Abta vyhralo Audi v Mexiku už tretíkrát po sebe. Tesne za pódiom skončil Jerome d´Ambrosio na Mahindre, ktorý sa vrátil na čelo priebežného poradia. Piate miesto obsadil André Lotterer na DS TECHEETAH pred šiestym Wehrleinom. Za Jaguar bodoval opäť iba siedmy Mitch Evans. Prvé body vo Formule E získal vďaka ôsmemu miestu Felipe Massa na Venturi. Monacký tím má za sebou vydarené preteky. Spokojný s deviatym miestom musí byť Sam Bird na Virgine, ktorý štartoval posledný. Posledné bodované miesto obsadil di Grassiho kolega Daniel Abt.

Smútok v Mahindre a krutá chyba Nissanu

Ešte v poslednom kole to všetko vyzeralo úplne inak. Brazílčan di Grassi síce ostro útočil na Wehrleina, ale Nemec sa úspešne bránil. V posledných momentoch mu nezostal dostatok energie, di Grassiho viackrát diskutabilne blokoval, skrátil si šikanu a napokon pred cieľom spomalil až natoľko, že sa nedostal ani na pódium. Mahindra tak zažila ďalšiu mexickú tragédiu.

Ešte horšie dopadol Nissan. Nováčik Oliver Rowland si po fantastickom štarte držal priebežné druhé miesto až do posledných kôl, keď sa pred neho dostal di Grassi. Tesne za ním jazdil Sébastien Buemi a zdalo sa, že dvojica tímových kolegov príde do cieľa na treťom a štvrtom mieste. V Nissane sa ale prepočítali, pretože približne pätnásť sekúnd do konca časomiery na cieľovej čiare rozhodlo, že celé pole muselo absolvovať ešte jedno kolo. A piloti Nissanu mali v tom čase k dispozícii už iba veľmi málo energie. Približne v polovici záverečného kola úplne spomalili a do cieľa napokon nedošli.

Na čele poradia d´Ambrosio a Mahindra

Na čelo priebežného poradia sa vrátil Jerome d´Ambrosio na Mahindre. Druhé miesto patrí Antóniovi Félixovi da Costovi a na tretiu priečku sa prepadol doterajší líder Sam Bird z Virginu. Medzi tímami sa na čelo vyšvihla Mahindra pred Virgin a tretie BMW. Pozrite si kompletné poradie jazdcov a tímov.

 

Priebeh

Štart prebehol bez problémov, fantastický manéver predviedol Rowland, ktorý sa krátko po štarte dostal na druhé miesto.

Už po necelých štyroch minútach sa preteky skončili pre Nelsona Piqueta ml. na vozidle Jaguar, ktorý tvrdo narazil do Vergna a následne aj do Simsa. Nasledovali červené vlajky.

Priebeh pretekov bol plný akcie, ale piloti si držali svoje umiestnenia. Všetko to zmenili až záverečné momenty a fantastické víťazstvo di Grassiho.

Výsledky Mexiko City E-Prix

#

pilot

tím

čas

1.

Lucas di Grassi

Audi Sport Abt Schaeffler

1:13:15,422

2.

António Félix da Costa

BMW i Andretti Motorsport

+0,436

3.

Edoardo Mortara

Venturi

+0,745

4.

Jerome d´Ambrosio

Mahindra Racing

+1,159

5.

André Lotterer

DS TECHEETAH

+1,785

6.

Pascal Wehrlein

Mahindra Racing

+5,210

7.

Mitch Evans

Panasonic Jaguar Racing

+5,800

8.

Felipe Massa

Venturi

+8,084

9.

Sam Bird

Envision Virgin Racing

+8,356

10.

Daniel Abt

Audi Sport Abt Schaeffler

+8,438

11.

Robin Frijns

Envision Virgin Racing

+9,044

12.

Oliver Turvey

NIO

+11,252

13.

Jean-Éric Vergne

DS TECHEETAH

+19,153

14.

Alexander Sims

BMW i Andretti Motorsport

+20,471

15.

Tom Dillmann

NIO

+20,871

16.

Gary Paffett

HWA RACELAB

+23,272

17.

José María López

GEOX DRAGON

+26,542

18.

Stoffel Vandoorne

HWA RACELAB

+38,425

19.

Felipe Nasr

GEOX DRAGON

+1:56,160

20.

Oliver Rowland

Nissan e.dams

nedokončil

21.

Sébastien Buemi

Nissan e.dams

nedokončil

22.

Nelson Piquet ml.

Panasonic Jaguar Racing

nedokončil

Najbližšie preteky uvidíme v Hongkongu netradične v nedeľu 10. marca.