VIDEO: Nico Rosberg chváli Formulu E a sľubuje jej veľkú budúcnosť

foto: © FIA Formula E

Prvé preteky novej sezóny v Hongkongu priniesli množstvo akcie, vzruchu, ale aj známych tvárí. Jednou z nich bol bývalý majster sveta F1 a aktuálny vyslanec spoločnosti Hugo Boss Nico Rosberg.

Nemec sa počas hongkonského víkendu vyjadril, že by sa chcel pohybovať v prostredí Formuly E, nie však ako pretekár. Teraz svoje vyjadrenie podčiarkol a navyše dodal, že na návrat do motoršportu nemyslí. „Pre mňa je to naozaj uzavreté. Som úplne spokojný a naozaj sa teším na tieto nové kroky, ktoré momentálne robím. Uvidíme, aké sú možnosti vo Formule E, ale určite ma to zaujíma.“

Elektrický šampionát so sebou prináša novú filozofiu a nečaká, že fanúšikovia prídu za motoršportom na tradičný okruh. „Je to perfektné. Je to skvelé, pretože Formula E prináša šport k ľuďom a preto je to výnimočné. Je to však aj veľmi náročné. Mestské okruhy sú veľmi ťažké, keďže sú prašné, hrboľaté a úzke, takže je to vždy náročné,“ prezradil Rosberg pre oficiálny web šampionátu.

Bývalý pretekár má medzi jazdcami Formuly E mnoho priateľov. „Do školy som chodil s Marom Engelom, vyrastali sme spolu. Nedávno som bol na jeho svadbe. Mal to najlepšie svadobné auto,  vozidlo DTM.“ Rosberg je už spomínaným vyslancom značky Hugo Boss, ktorá je oficiálnym odevným partnerom Formuly E.