VIDEO: Nissan sa nechce uponáhľať pri výbere jazdcov

foto: © FIA Formula E

Nissan sa pri výbere jazdcov pre svoj premiérový ročník vo Formule E nechce uponáhľať. Japonský konštruktér vystrieda odchádzajúci Renault a na miesto neho bude spolupracovať s tímom e.dams.

Očakáva sa, že Sébastien Buemi zostane súčasťou stajne. Jeho doterajší kolega Nicolas Prost ju opustil spolu s Renaultom a na jeho miesto sa hlási hneď niekoľko kandidátov. Spomínajú sa mená ako Andrea Pizzitola či Jann Mardenborough. Obaja jazdci si v simulátore vyskúšali prostredie vozidla druhej generácie.

Športový riaditeľ Nissanu Michael Carcamo pre e-racing365 prezradil viac. „Nechávame si dostatok času na to, čo potrebujeme splniť. Z hľadiska vývoja máme za sebou množstvo príprav a to isté platí aj o práci v simulátore. Nie je tajomstvom, že niektorí z našich jazdcov pracujú v simulátore. Problémom je to, že testovací čas je ohraničený, preto sa do reálneho auta nedostanú na dostatočne dlhý čas. Najprv chceme vyvíjať našu pohonnú jednotku a uistiť sa, že sme pripravení.“

„Myslím si, že je zrejmé, ako sa tento šampionát vyvinul. Prítomnosť dvoch silných jazdcov je z hľadiska tímového boja skutočne kritickým faktorom. Renault bol počas svojho pôsobenia veľmi úspešný a na to potrebujete mať dvoch pretekárov. Pre nás je prvým dôležitým krokom uistenie sa, že máme správneho pilota, ktorý s nami strávi istý čas,“ dodal šéf japonského konštruktéra.

Nissan Formula E at Nissan Crossing

🎬 Check out the Nissan ABB Formula E car being delivered and installed at Nissan Crossing – our Tokyo brand experience center in Japan. 🇯🇵

Uverejnil používateľ NISMO Utorok 31. júl 2018