VIDEO: Piloti majú za sebou shakedown pred premiérovou San-ja E-Prix

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Pretekári a tímy dnes absolvovali takzvaný shakedown pred premiérovou San-ja E-Prix, ktorá odštartuje zajtra o ôsmej hodine ráno. Prvý tréning je na programe už polhodinu po polnoci. Samozrejme, o všetkom vás budeme počas nočných hodín informovať. Pozrite si kompletný harmonogram.

Niektoré miesta okruhu boli ošetrené živicovou zmesou spojenou s pieskom, ktorá má zabrániť rozpadnutiu trate, aké sme videli počas pretekov v Čile, kde jazdci nedokázali jazdiť mimo ideálnej stopy. Ten, kto to skúsil, na to doplatil. Mohli za to vysoké teploty, ktoré očakávame aj v Číne. Momentálna predpoveď počasia hovorí o 30-percentnej možnosti výdatného dažďa. Rátať musíme aj s vetrom, ktorý môže narobiť problémy, keďže trať sa nachádza blízko piesočnatej pláže. Predstavitelia tímov ocenili vlastnosti trate, ktorá sa podľa nich vyznačuje vysokým stupňom priľnavosti.

Počas šiestych pretekov sezóny bude komisárom pomáhať štvornásobný víťaz pretekov Le Mans Yannick Dalmas. Na podujatí sa zúčastní aj prezident Medzinárodnej automobilovej federácie Jean Todt, pre ktorého to bude prvá návšteva pretekov Formuly E s vozidlami druhej generácie.

Pozrite si záznam zo shakedownu: