VIDEO: Pozrite si kolízie a nehody z Mexiko City E-Prix

foto: © FIA Formula E

Mexiko City E-Prix priniesla zatiaľ najstrhujúcejšie preteky Formuly E od jej vzniku. Ponúkla množstvo súbojov, kolízií a nehôd. Oficiálny YouTube kanál priniesol zostrih najzaujímavejších momentov.

Problémy mali viacerí piloti už v tréningoch a neskôr aj v kvalifikácii. Naozaj veľké veci však prišli až v pretekoch. Hneď v úvode sa dostali do mierneho kontaktu Robin Frijns na Virgine a José María López vo vozidle tímu DRAGON. V sekcii štadióna krátko nato Oliver Turvey na NIO zozadu postrčil nováčika a Lópezovho kolegu Felipeho Nasra, ktorý mal od tej chvíle problémy s ovládaním auta.

Už o pár chvíľ neskôr sme sledovali veľmi nepríjemnú nehodu Nelsona Piqueta ml. vo vozidle Jaguar, ktorý zozadu narazil do obhajcu titulu Jeana-Érica Vergna v aute DS TECHEETAH. Pre premiérového šampióna sa preteky skončili. Šťastím bolo, že po katapultovaní do vzduchu odišiel Piquet po svojich. Nehoda negatívne ovplyvnila aj preteky Alexandra Simsa z BMW.

Aj keď mali obaja jazdci na vzájomný incident rozdielne názory, Vergne Piqueta z ničoho neobviňoval. Naopak, po pretekoch žiadal trest pre jeho kolegu Mitcha Evansa, ktorý ho trafil zozadu a poslal ho do hodín. Francúz sa tak opäť prepadol o niekoľko pozícií. Nissan sa v závere takisto nenudil. Sébastien Buemi a nováčik Oliver Rowland sa dostali do vzájomného súboja, ktorý ešte prežili. Do cieľa však po nesprávnom odhade o počte kôl nedorazil ani jeden.

Pozrite si kolízie a nehody z pretekov v Mexiku: