VIDEO: Prečo je Silicon Valley Mekkou technologického pokroku

Formula E a e-mobilita celkovo majú blízko ku kalifornskému Silicon Valley. Dôkazom toho bola Long Beach ePrix, kde sa ukázalo množstvo významných tvári technologického sveta.

„V kalifornskom koridore sa nachádza viac technologických spoločností, lídrov v oblasti počítačových inovácií, ako kdekoľvek inde na svete. Kalifornia predstavuje najväčší televízny trh nielen v Amerike, ale aj na svete. S týmto poznaním je to jedno z hlavných miest v oblasti inovácií. Myslím si, že preto je v tomto smere južná Kalifornia ešte o to viac kritickejšia,“ tvrdí majiteľ tímu Dragon Racing Jay Penske.

Podobný názor zdieľa predstaviteľ firmy Qualcomm Technologies Dan Novak: „Je tu obrovská zbiehavosť noviniek v oblasti automobilového priemyslu. Len uvažujte. Napríklad smartfóny. Má ich množstvo ľudí a každý sa na ne spolieha. Z pohľadu áut je veľmi dôležité a cenné to, čo sa v oblasti technológie deje v Kalifornii.“

Silicon Valley

„Množstvo vecí okolo technológie sa deje v Kalifornii. A Formula E je o technológiách, ktoré sú dôležité pre automobilový priemysel, tie vyvíja a zdokonaľuje. Hlavným cieľom Formuly E je zlepšovanie technológie elektromobilov. Robíme tak prostredníctvom súťaže. Preteky sú miestom, kde zdokonaľujeme vozidlá, pretože chceme porážať ostatných,“ pokračuje šéf série Alejandro Agag.

„Zlepšujú sa technológie, ktoré sú potom určené cestným vozidlám. Okolo pretekov existuje celý ekosystém nových technológií. Mame eRace, máme nového partnera Faraday Future. Táto spoločnosť mení veci od základov a má skvelý koncept, ktorý reprezentuje smerovanie týchto áut. Vítame všetky nové technológie a to nehovorím o Roborace, ktorý bude od budúcej sezóny podpornou sériou Formuly E,“ dodáva Španiel.

Zdroj: YouTube, foto: indiewire.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *