VIDEO: Rijád je minulosťou, teraz chceme bojovať o triumf, hlási pred víkendom Audi

Lucas di Grassi
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Audi chce začať rok 2019 vo veľkom štýle a príležitosť na to bude mať v marockom Marrákeši, kde by chceli Nemci napraviť nie príliš dobrý dojem z Rijádu.

Daniel Abt skončil v prvých pretekoch sezóny ôsmy, tesne pred Lucasom di Grassim. Lenže kto sleduje Formulu E od jej začiatku, vie, že Audi má vždy len tie najvyššie ciele. Dvojité body síce tešia, ale teraz chce vedenie tímu podstatne viac. Jednoduché to nebude, pretože štartové pole Formuly E je v tejto sezóne ešte kvalitnejšie ako vlani.

Obaja jazdci sa museli vyrovnať s náročnou rijádskou kvalifikáciou, po ktorej ich čakala stíhacia jazda do prvej desiatky. Vďaka tomu si Audi na konto pripísalo prvých šesť bodov a momentálne mu patrí šiesta pozícia. „Prvý pretekársky víkend v Rijáde nám ukázal, aká vysoká úroveň vládne vo Formule E. Veľa sme sa naučili a domov, do Nemecka, sme si so sebou vzali poriadnu domácu úlohu,“ prezradil športový riaditeľ Audi Dieter Gass.

Návrat k pretekom v Rijáde:

Audi pri premiérových pretekoch novej sezóny v Rijáde neobstálo

Preto bola príprava na druhé podujatie sezóny v Marrákeši intenzívna a pokračovala už deň po pretekoch, kedy boli na programe úvodné testy. V nich sa v aute predviedol Nico Müller, ktorý nazbieral množstvo dát. Nimi sa následne zaoberali inžinieri v Neuburgu. „Všetci boli doma poriadne zaneprázdnení, aby sa uistili, že zlepšíme a zoptimalizujeme všetky oblasti. Naše ciele sú nezmenené a mierime na boj o víťazstvá a pódiá v každých pretekoch. Chceme s tým začať už v Marrákeši,“ pokračuje šéf tímu Allan McNish.

Zlepšiť výsledok z Rijádu chce aj bývalý šampión Lucas di Grassi, ktorý sa vlani najväčšou mierou zaslúžil o tímový titul pre Audi. „Chaotický deň v Rijáde nám priniesol náročný štart do sezóny. Ale to je už minulosť. Do Maroka cestujeme s dávkou sebaistoty, optimizmu a sme plne motivovaní. Naše očakávania boli potvrdené. Súťaženie vo Formule E je v tejto sezóne ešte tvrdšie ako kedykoľvek predtým. Sme šťastní, že čelíme takejto výzve a v Marrákeši podáme lepší výkon.“

Reakcie jazdcov pred sobotnými pretekmi:

Zaujímavé je, že okrem čilského Santiaga a Rijádu je práve Marrákeš jedným z troch dejísk, kde sa Audi zatiaľ nedostalo na pódium. „Tieto preteky majú jedinečnú atmosféru u charakterovo ponúkajú úplne inú trať ako Rijád. Karty budú rozdané nanovo. Po prvých pretekoch sme mali čas sústrediť sa na prácu na našom výkone a na potrebné procedúry. Verím celému tímu, že v Marrákeši ukážeme viac ako v otváracích pretekoch sezóny,“ dodal Daniel Abt.

Deň po Marrákeš E-Prix sú na programe oficiálne nováčikovské testy. V monopostoch Audi uvidíme opäť Nica Müllera a premiéru za volantom elektrického vozidla zažije Jamie Green.