VIDEO: Šampión Vergne si v New Yorku prevzal majstrovskú trofej

foto: © FIA Formula E

Štvrtá sezóna je za nami. Ukončili ju dvojité preteky v New Yorku, po ktorých sa z majstrovského titulu teší premiérovo Jean-Éric Vergne z tímu TECHEETAH. Francúz si trofej oficiálne prevzal počas včerajšej slávnosti v dejisku pretekov. Ocenení boli aj ďalší účastníci šampionátu.

Kategórie

„WOW“ moment roka

Prvá odovzdávaná cena zažila v tejto sezóne premiéru. Podľa komisie, ktorá udeľovala jednotlivé ceny, je táto kategória venovaná momentu, po ktorom takpovediac padá sánka, a na ktorý budeme dlho spomínať.

Víťaz: Daniel Abt a jeho domáce víťazstvo v Berlíne

 

FANBOOST

Túto cenu dostáva pretekár, ktorý má najväčšiu interaktivitu s fanúšikmi a tí mu ju následne oplatia hlasovaním v ankete FanBoost.

Víťaz: Sébastien Buemi

 

Modis inžinier roka

Nový partner Formuly E, Modis, vytvoril toto ocenenie ako odmenu za prácu v zákulisí. Dostane ho člen tímu, ktorý podporuje elektrickú revolúciu. Na zúžený zoznam sa dostala osmička inžinierov.

Víťaz: Leo Thomas, inžinier stajne TECHEETAH

Ocenenie Mahindra Rise

Vlani stajňa Mahindra Racing ocenila neznámeho hrdinu Formuly E a tento rok to zopakovala.

Víťaz: Manolo Ortiz Tallo

 

Cena za najlepšiu aktivizáciu na sociálnych sieťach

Formula E sa snaží vplývať na mladšie publikum. Aj preto sa samotný šampionát a tímy snažia tvoriť zaujímavý obsah na sociálnych sieťach. Snažia sa zmenšiť vzdialenosť medzi pilotmi a fanúšikmi.

Víťaz: DS Virgin Racing

 

Ocenenie pre najlepší tím

Na začiatku sezóny sa nemecký konštruktér trápil s technickými náročnosťami a zlyhaniami. Dokonca ani šéf tímu neveril, že by v New Yorku mohlo Audi oslavovať tímový titul. Podarilo sa.

Víťaz: Audi Sport ABT Schaeffler

foto: FIA

 

Ocenenie pre najlepšieho jazdca

Jean-Éric Vergne získal svoj premiérový titul vo Formule E vďaka štyrom víťazstvám a šiestim pódiovým umiestneniam. „Je to jednoznačne vrchol mojej kariéry. O tom niet pochýb,“ povedal Francúz počas galavečera.

Víťaz: Jean-Éric Vergne

foto: © FIA Formula E

Tagy: