VIDEO: Takto vyzerá harmonogram sobotnej Marrákeš E-Prix

foto: © FIA Formula E

Už v sobotu budeme sledovať druhé preteky aktuálnej sezóny, ktoré privíta marocký Marrákeš. Tešiť sa môžeme na druhé preteky s vozidlami Gen2 v histórii Formuly E.

Prvé preteky sezóny v saudskoarabskom Rijáde priniesli historicky prvé víťazstvo pre BMW a tím Andretti vo Formule E. Postaral sa o to Portugalčan António Félix da Costa. Na druhom mieste skončil obhajca titulu Jean-Éric Vergne na DS TECHEETAH a tretiu priečku si uchmatol Jerome d´Ambrosio na Mahindre.

Teraz sa piloti predstavia na permanentnom okruhu Circuit International Automobile Moulay El Hassan, ktorý je pomenovaný podľa korunného marockého princa. Na jazdcov čaká trať s dĺžkou 2,99 km a dvanástimi zákrutami. Preteky v Rijáde boli poznačené dažďom, takže sme nemohli sledovať reálne rozloženie síl a to isté môžeme sčasti povedať aj o marockej trati. Vzhľadom na to, že ide o permanentný okruh, má iné charakteristiky ako klasické mestské trate.

Virtually Live Lap: 2019 Marrakesh E-Prix

Your first look at the track for the 2019 #MarrakeshEPrix! 🏎

Uverejnil používateľ ABB Formula E Piatok 11. januára 2019

foto: © FIA Formula E

 

História sa zatiaľ (takmer) opakovala

Marocké mesto privíta elektrický kolotoč už tretíkrát. Premiéra Marrákeš E-Prix prebehla 12. novembra 2016 a jej víťazom sa stal Sébastien Buemi vtedy ešte vo farbách tímu Renault e.dams. Švajčiar skončil o rok neskôr na druhom mieste a je zatiaľ najúspešnejším jazdcom Formuly E v Maroku.

Len o čosi menej marockých bodov nazbieral Felix Rosenqvist. Švéd, ktorý jazdil za Mahindru a v ďalších pretekoch ho už neuvidíme, skončil pri premiére podujatia v kalendári Formuly E tretí, vlani sa tešil z víťazstva. Na marockom pódiu sme doteraz evidovali len troch pilotov. Okrem Buemiho a Rosenqvista sa dvakrát na „bedňu“ postavil Sam Bird na Virgine. V roku 2016 skončil druhý a v minulých pretekoch sa musel uspokojiť s tretím miesto.

Je jasné, že v sobotu vidíme v prvej trojke minimálne jedno nové meno, keďže Rosenqvist sa po svojej účasti v premiérových pretekoch v Rijáde už venuje svojim povinnostiam v IndyCar. Jeho miesto v Mahindre zaujme nováčik Pascal Wehrlein.

 

Harmonogram Marrákeš E-Prix

čas

podujatie

7:45

otvorenie areálu Allianz E-Village

8:15 – 9:00

prvý meraný tréning

10:15 – 10:45

druhý meraný tréning

12:00 – 12:45

kvalifikácia

12:45 – 13:05

Super Pole

16:00 – 17:00

Marrákeš E-Prix (45 minút + 1 kolo)

17:00

pódiová ceremónia

V nedeľu budeme sledovať oficiálne nováčikovské testy.

Mohlo by vás zaujímať:

TESTY: Poznáme ďalšie mená nováčikovských testov v Marrákeši (Aktualizujeme)